Gatta Active zwyciężyła z Pogonią Szczecin aż 8:3. Oznacza to, że ostatni pojedynek ligi będzie decydował o Mistrzostwie Polski! W poniedziałek, 29. maja Gatta zmierzy się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. Jeżeli Kocury wygrają to po 25. kolejkach obejmą fotel lidera – jednocześnie broniąc tytułu Mistrza Polski.

Dokładnie 3. października 2016 roku Rekord Bielsko-Biała objął fotel lidera i utrzymuje go nieprzerwanie przez 24 kolejki. Zwycięstwo bądź remis Rekordzistów oznaczać będzie dla nich tytuł Mistrza Polski. Gatta Active, aby obronić wywalczone rok temu trofeum musi zwyciężyć. Co ciekawe – w przypadku porażki bielszczan okaże się, że ten sezon w którym przez każdego byli koronowani już od pierwszych minut, oraz typowani do pewnego zdobywcy Pucharu Polski zakończyć może się… brakiem jakiegokolwiek trofeum!

Do spotkania Kocury przystąpią z osłabieniem w postaci braku Michała Szymczaka. Kontrowersyjna sytuacja podczas schodzenia do szatni po spotkaniu z FC Toruń zaskakująco zamieniła się w czerwoną kartkę, przy dużej pomocy Klaudiusza Hirscha. Dwa mecze pauzy oznaczają, że popularny Boniek pauzował już w spotkaniu z Portowcami i zabraknie go także podczas najważniejszego spotkania sezonu.

Tego, jak zakończy się sezon 2016/2017 dowiemy się w poniedziałek około godziny 18:00. Zwycięstwo bądź remis zapewniają Rekordowi tytuł. Wygrana Gatty oznacza, że tytuł zostaje w Zduńskiej Woli!

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola