W najbliższy piątek Gatta Active zmierzy się z zespołem MOKS Słoneczny Stok Białystok. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach pierwszej kolejki Futsal Ekstraklasy. Po okresie przygotowawczym czas na weryfikacje w lidze.

Słoneczny Stok Białystok to debiutant w Futsal Ekstraklasie. Przebojem wywalczyli sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna prowadzona przez Adriana Citko w sezonie 2016/17 królowała na swoim parkiecie. W ubiegłych rozgrywkach, podobnie jak Gatta Active nie przegrali meczu przed własną publiką. Imponuje także ich średnia goli na mecz, która wynosiła 5,77. Dla porównania, mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała może pochwalić się średnią 5,37. Największy udział w tak wyśrubowanej statystyce miał Krzysztof Kożuszkiewicz, który strzelił 24 bramki. Jednak każdy płot ma dziurę. Zestawiając ze sobą cztery drużyny które awansowały, bądź mogły awansować do Futsal Ekstraklasy poprzez baraże to Białystok wypada najgorzej pod względem straconych bramek. Ten fakt może wykorzystać duet który tworzy Marciniak i Krawczyk. W zduńskowolskiej drużynie są oni gwarantem strzelania bramek. W nowym sezonie Kocury z pewnością będą chciały żeby mistrzostwo kraju wróciło do Zduńskiej Woli, aby tak się stało muszą zapomnieć o meczach wyjazdowych minionego sezonu w których to było im pod górkę. Ujemny bilans bramkowy przywieziony z hal przeciwników nie przystoi tak klasowej drużynie. Dobrą przesłanką  jest fakt iż drużyna ze Zduńskiej Woli na inauguracje Futsal Ekstraklasy nie przegrała ani razu. Liczymy na to, że w najbliższą sobotę sytuacja się powtórzy i nasi zawodnicy wrócą do Zduńskiej Woli z tarczą.

Okres przygotowawczy

W letnich miesiącach wszyscy piłkarze szlifowali formę. Wspólnym mianownikiem przygotowań obu ekip był turniej Lublin Futsal Cup. W meczu bezpośrednim padł remis 2:2. W ostatecznej klasyfikacji drużyna z Białegostoku uplasowała się za Gattą, która wygrała cały turniej. To jednak nie świadczy o mniejszości piątkowego rywala. Zduńskowolski zespół nie wyprzedził Białegostoku punktowo, a dopiero bilansem bramkowym.

Po turnieju w Lublinie, Gatta wyjechała na kolejny mityng. Tym razem do Czech, gdzie rozegrała dwa sparingi. Jeden z SKP Ocel Třinec, w którym zawodnicy Sopura i Stanisławskiego polegli. W drugim meczu kontrolnym pewnie pokonali mistrza Słowacji ŠK Slovan Bratislava futsal. Oprócz meczów turniejowych, Gatta rozegrała sparingi na własnej hali. Mecz z Orłem Jelcz-Laskowice został pewnie wygrany 6:3. Natomiast w meczu z Lex Kancelarią Słomniki lepsi okazali się goście. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o przygotowaniach kliknij tutaj

Ekipa z Białegostoku testowała swoje umiejętności z drużynami lepszymi i równorzędnymi. Oprócz udziału we wcześniej wspomnianym Lublin Futsal Cup, drużyna Adriana Citko rozegrała sparingi z AZS UW Warszawa, Constract Lubawa oraz z mistrzem Litwy – FK Vytis Futsal. Dwumecz z Constractem Lubawa przyniósł po jednej wygranej każdej z ekip. AZS i litewska drużyna zostały odprawione z kwitkiem.

 

Spotkanie odbędzie się 29.09.2017 o godzinie 20. Mecz można obejrzeć na kanale telewizyjnym Sportklub.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola