Po emocjach związanych z pierwszą kolejką Futsal Ekstraklasy czas na kolejne zmagania. Gatta rozpoczęła rozgrywki od remisu z Białymstokiem. W najbliższą sobotę czeka ich ciężki bój o punkty. Tym razem w Toruniu. Kolejna szansa, aby przywieźć do domu upragnione 3 punkty.

 

W pierwszej kolejce FC Toruń wygrał na wyjeździe 4:1 z AZS Katowice. Dla Torunia bramki zdobył Marcin Mikołajewicz i Krzysztof Elsner, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Reprezentanci Polski w tym meczu nie zawiedli swoim instynktem strzeleckim. Mecz z Gattą będzie dla nich pierwszym meczem przed własną publiką. Z pewnością drużyna z Torunia cieszy się, że wraca na swoją hale. Na własnym terenie łatwiej podejmować drużyny, które ambicją i umiejętnościami nie odstają na krok. Po brązowym medalu w minionych rozgrywkach apetyty nie zostały zaspokojone. Latem przeprowadzono kilka naprawdę interesujących transferów. Przykładem jest pozyskanie Tomasza Kriezela. Jest on zawodnikiem ponadprzeciętnym, którego każdy trener chciałby mieć w swojej ekipie. Jednak zawodnicy o wysokim potencjale to jeszcze nie wszystko. Wyniki w przygotowaniach przedsezonowych pokazują, że bywało różnie.

 

Drużyna ze Zduńskiej Woli pierwszy mecz wyjazdowy ma za sobą. Po meczu z Białymstokiem zeszło już ciśnienie związane z inauguracją. Remis na start można uznać falstartem. Z przebiegu gry można jednak wynieść kilka pozytywnych aspektów. Mocną stroną była gra pozycyjna i mobilność zawodników. Indywidualne akcje Olczaka i Krawczyka także zasługują na uznanie. Dodatkowo cieszy fakt, że strzelanie bramek było zadaniem rozłożonym na całą drużynę. Pięć goli to pięciu różnych strzelców. Co do wyboru pierwszej piątki na mecz z FC Toruń ciężko coś przewidzieć. Miłosiński ze Słowińskim rozegrali po połowie meczu. Na swój debiut czeka np. Grzegorz Och.

 

W meczach bezpośrednich trudno wytypować faworyta. W ubiegłym sezonie, Toruń u siebie raz wygrał i raz zremisował z Gattą. Bilans Kocurów w bezpośrednich meczach ligowych przedstawia się następująco: Wygrane: 5, Remisy: 4, Porażki: 3. Mocno liczymy na to, że na koniec soboty dopiszemy sobie jeden punkt więcej do rubryki „wygrane” i trzy punkty do ligowej tabeli. Czas na krok ku górze!

 

Mecz zostanie rozegrany 07.10.2019r. w Toruniu o godzinie 16.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola