W sobotę w Zduńskiej Woli odbędzie się prawdziwe piłkarskie futsalowe święto. Po 146 dniach do naszego miasta wraca Futsal Ekstraklasa! W pojedynku z Piastem Gliwice zainaugurujemy sezon na hali przy ulicy Złotej 67!

 

Piast Gliwice zajął w sezonie 2016/17 szóste, czyli ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej. Drużyna w rundzie zwycięzców tylko raz zremisowała z FC Toruń. Resztę przegrała z kretesem. Sezonu 2017/18 nie można porównać z końcówką ubiegłych rozgrywek. Teraz jest to odmieniona drużyna. Drużyna, którą odmienił Klaudiusz Hirsch. W dwóch pierwszych kolejkach nie stracili żadnego gola! W strzelaniu bramek nadal nie zawodzi Przemysław Dewucki. Snajper drużyny z Gliwic to zawodnik, któremu nasi piłkarze będą musieli poświęcić sporo uwagi. Świetnie zgrywa i przytrzymuje piłkę.  Przełożenie tych słów mają statystyki. Dewucki po dwóch kolejkach jest najlepszym strzelcem drużyny Piasta. Jest jednak coś w drużynie Klaudiusza Hirscha co nie do końca funkcjonuje prawidłowo. Jest to moment, w którym to padają gole. Dziewięć goli zostało strzelonych w drugiej połowie. Natomiast tylko jedna bramka została zdobyta w pierwszej połowie. Przyczyną może być lepsze przygotowanie kondycyjne pozwalające dobić zmęczonego rywala. Jednak drużyna z takimi umiejętnościami powinna wcześniej „napoczynać” swoich rywali.

 

W drugiej kolejce Futsal Ekstraklasy Gatta znów podzieliła sie punktami z rywalem. Mimo wszystko remis w Toruniu należy szanować bo jest to punkt, który został wywieziony z trudnego terenu. Teraz Gatta Active wraca do upragnionego domu. Tutaj nasi piłkarze nigdy nie zawiedli. Nikt w ubiegłym sezonie nie zdołał wywieźć trzech punktów. Hala przy ulicy Złotej stała się niezdobytą twierdzą. Dużą zasługę należy przypisać kibicom. To oni swoim dopingiem powodują, że zawodnicy Gatty Active dostają dodatkowy zastrzyk energii. Powrót do Zduńskiej Woli to idealny moment na przełamanie. Po meczach minionego sezonu z optymizmem patrzymy na najbliższy weekend. Czas, aby Kocury pokazały pazur!

Mecz zostanie rozegrany w sobotę (tj 14.10.2017) o godzinie 18.
Wstęp: 5 złotych

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola