Po wygranym meczu z Wieliczką powracamy na swoją halę. W najbliższą sobotę podejmiemy Clearex Chorzów. Mecz ze zdobywcą Pucharu Polski w ubiegłym sezonie to gwarantowane emocje.

Clearex Chorzów to drużyna, która budzi uznanie na krajowym podwórku. Mimo tego, że w ubiegłym sezonie zdobyli Puchar Polski nie byli zadowoleni ze swej postawy w Ekstraklasie. Widać więc jak duże ambicje przewodzą w szatni Mirosława Miozgi. W aktualnym sezonie nie wiedzie się im tak jak powinno. Na samym starcie przegrali mecz o Superpuchar Polski. Ligowa rzeczywistość także pozostawia sporo do życzenia. Po czterech kolejkach zgromadzili na swoim koncie cztery punkty. Bilans bramkowy też nie powala na kolana. Prawie dwa razy więcej goli straconych niż strzelonych. O ile trudno mieć pretensje o przegraną z Rekordem Bielsko-Biała w pierwszej kolejce, o tyle przegrana z beniaminkiem MOKS Słoneczny Stok Białystok na własnym parkiecie może niepokoić kibiców chorzowskiej drużyny. Sobotni mecz będzie dla nich pierwszym meczem wyjazdowym w sezonie. Pierwszy mecz poza domem będzie wymagał od zawodników dużej koncentracji. Mierzenie się z drużynami walecznymi i ambitnymi to nie lada wyzwanie.

Ostatnie trzy mecze Clearexu
Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok 0:4
Clearex Chorzów – AZS UŚ Gdańsk 3:3
Clearex Chorzów – Lex Kancelaria Słomniki 5:4

 

Zawodnicy Sopura i Stanisławskiego wracają do Zduńskiej Woli w dobrych humorach. Styl w jakim zostały zdobyte punkty z pewnością nie powalił kibiców na kolana. Natomiast cieszy fakt zdobycia punktów wyjazdowych, na które trzeba było czekać od piątego marca!  Dzięki wygranej z MKF Solne Miasto Wieliczka, Gatta podskoczyła w ligowej tabeli. Aktualna sytuacja nie pozwala oddalić się rywalom zbyt daleko. Im większy ścisk w tabeli tym większe emocje dla kibica. Wrażeń z pewnością nie zabraknie w meczu z Chorzowem. Ważne jest, aby nie lekceważyć aktualnej formy przeciwnika. W ubiegłym sezonie ta drużyna sprawiała nam wiele kłopotów. To przecież Clearex wyeliminował zespół Gatty z Pucharu Polski. Jeżeli zdarzą się takie błędy w defensywie jak we Wieliczce trudno będzie odrobić straty.

Ostatnie trzy mecze Gatty
MKF Solne Miasto Wieliczka – Gatta Active Futsal Team 4:5
Gatta Active Futsal Team – Piast Gliwice 3:2
FC Toruń – Gatta Active Futsal Team 1:1

 

Clearex przeciwko Gattcie

Historia ligowych meczów bezpośrednich sięga 2011 roku. Sobotni mecz będzie czternastym ligowym pojedynkiem. Chociaż Chorzów jest drużyną stabilną i klasową to jest to rywal, który dobrze leży naszej drużynie. Na trzynaście pojedynków, Gatta dziewięć razy wychodziła obronną ręką. Tylko raz przez okres sześciu lat padł remis.

Aby nie zapomnieć o sobotnim spotkaniu, dołącz do wydarzenia. Czekamy na Ciebie przy Złotej 67!

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola