Sobotni mecz z Clearexem miał wszystko czego możemy wymagać od najlepszych spotkań sportowych. Pełno było walki, zwrotów akcji, dobrej gry i goli.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami gry, która nie była pod dyktando jednej drużyny. Każdy miał swoje sytuacje strzeleckie. W środku pola także nikt nikogo jednoznacznie nie zdominował. Swoją najlepszą sytuacje wykorzystał nasz jubilat, Daniel Krawczyk. Jednak to Clearex mógł zejść do szatni z prowadzeniem. Całe szczęście Dariusz Słowiński pokazał swój bramkarski kunszt. Wybronił kilka sytuacji, w których niejeden bramkarz by skapitulował. Dzięki niemu to drużyna Gatty schodziła do szatni jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to spore nerwy w naszej drużynie. Najpierw doszło do nieprzemyślanych decyzji w strefie zmian za co Grzegorz Och został ukarany żółtą kartką. Później za puszczanie nerwów z wodzy sędzia ukarał Daniela Krawczyka i Igora Sobalczyka żółtym kartonikiem. Głowy pełne niepotrzebnych zachowań dodatkowo obciążyła bramka wyrównująca. Na szczęście zawodnicy naszego klubu obronili się parkietowym doświadczeniem. Michał Marciniak dał silny bodziec lobując bramkarza. Tym trafieniem dał zespołowi ulgę. Później oglądaliśmy Gattę, którą najbardziej lubimy. Wysoki pressing, świetnie klejące się akcje w ofensywie. Jednymi słowy, był to futsalowy polot. W ciągu minuty na listę strzelców wpisał się Sobalczyk i jeszcze raz Marciniak. Wynik nie zadowalał Mirosława Miozgi. Wprowadził więc lotnego bramkarza. Przy silnej obławie piłka trafiła pod nogi Mariusza Milewskiego. „Miles” nie zastanawiał się długo i uderzył piłkę w kierunku bramki. Piłka znalazła swoje miejsce w siatce i wynik został podwyższony. Clearex nie powiedział jednak ostatniego słowa. Chcąc zmniejszyć straty próbowali swoich sił  do ostatnich sekund meczu. Opłaciło się to, ponieważ Golly i Łuszczek zdobyli po jednej bramce. Po meczu pełnym wrażeń ze zniecierpliwieniem czekamy na następny mecz. W niedzielę, o godzinie 15 będziemy podejmować Pogoń Szczecin na wyjeździe.

Gatta Active 5 – 3 Clearex Chorzów
9:05 Daniel Krawczyk
29:19 Maciej Miazgajski
30:56 Michał Marciniak 
34:00 Michał Marciniak 
34:41 Igor Sobalczyk
36:56 Mariusz Milewski 
37:50 Tomasz Golly
39:53 Szymon Łuszczek

 

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola