W najbliższy weekend dobijemy do jednej trzeciej rozgrywek w rundzie zasadniczej. W VIII kolejce będziemy mierzyć się na własnym terenie z Red Dragons Pniewy.

Drużyna z Pniew rozegrała już siódmą kolejkę podobnie jak Gatta. Przez okres siedmiu gier zebrali sześć punktów. Mimo, że wynik może nie rzucać na kolana, trzeba spojrzeć na ostatnie wyniki, które najbardziej odzwierciedlają formę drużyny. W okresie trzech gier: raz wygrali z AZS UG Gdańsk, i dwa razy przegrali. Porażki odnieśli z beniaminkami. MOKS sprawił niespodziankę rozbijając Red Dragons. Bardziej należy przyjrzeć się porażce z Lex Kancelarią. Do przerwy Smoki prowadziły 2-0. W drugiej połowie utrzymywali dwubramkowy dystans. Dopiero w samej końcówce Kancelaria wydarła trzy punkty. W ostatniej minucie strzelili dwa gole. To oznacza, że drużyna, która przyjedzie w najbliższą sobotę do Zduńskiej Woli będzie mogła postawić bardzo trudne warunki. Zawodnicy inaczej mobilizują się na wielkie mecze. To pokazał mecz z drużyną ze Słomnik. Na pewno po gościach będziemy mogli spodziewać się ofensywnego futsalu. Mimo to, że znajdują się dość nisko, bo na dziewiątej pozycji to ich ofensywa może pochwalić się dwudziestoma strzelonymi bramkami. Biorąc pod lupę wszystkie drużyny to są na równi z FC Toruń czy Piatem Gliwice. Medal jednak ma dwie strony. W galopie na bramkę przeciwników zdarza się im zapominać o defensywie co świadczy największa ilość bramek straconych. Krótko podsumowując. Na parkiecie będzie się działo!

Ostatnie trzy mecze Red Dragons Pniewy
Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:9
AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy 3:4
Red Dragons Pniewy – Lex Kancelaria Słomniki 2:3

Co słychać w naszej drużynie? Na pewno ulga, że udało się postawić pewny krok i zwyciężyć z akademikami z Katowic. W piątkowej grze mogło nam się podobać naprawdę wiele. Drużyna w pełni kontrolowała mecz. Wykorzystanie słabości rywala na początku każdej połowy zasługuje na pochwałę. Dzięki temu, że zawodnicy byli bardzo skuteczni w swoich poczynaniach mecz przebiegł po myśli. Na konferencji Marcin Stanisławski wspominał o tym, że zarówno Krzysztof Adamski jak i Michał Szymczak wrócili do pełnych treningów. Uzupełnienia kadry w każdej klubowej czynności cieszy. Na małą pochwałę zasługuje Daniel Krawczyk. Strzelił już osiem bramek w tym sezonie. Dzielnie goni strzelecką czołówkę. Mecz z Pniewami będzie naszym przedostatnim meczem domowym przed przerwą zimową. Po meczu z Rekordem Bielko-Biała przyjdzie nam się mierzyć z Lex Kancelarią Słomniki.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active
Gatta Active Futsal Team – Clearex Chorzów 5:3
Pogoń ’04 Szczecin – Gatta Active Futsal Team 5:2
Gatta Active Futsal Team – AZS UŚ Katowice 6:1

Gatta przeciwko Red Dragons Pniewy
Historia ligowych meczów bezpośrednich sięga 2014 roku. W tym okresie mierzyliśmy się siedem razy i siedmiokronie zwyciężyliśmy z drużyną z Pniew.

Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę(tj18.11.2017) o godzinie 18. Dołącz do wydarzenia, aby nie zapomnieć o wydarzeniu.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola