Prezes Gatty Active Zduńska Wola udzielił krótkiego wywiadu na temat nowego projektu jakim jest Futsal Młoda Ekstraklasa.

Na początek proste pytanie. Czym jest Futsal Młoda Ekstraklsa?
Młoda Ekstraklasa, czyli mamy mieć młodzież, która wystartuje w zawodach w całym województwie Łódzkim. Jest to pierwszy taki program organizowany przez prezesa Futsal Ekstraklasy czyli, Macieja Karczyńskiego i przy współpracy Grzegorza Schreibera. Będziemy to organizować w tym roku. Finał będzie rozgrywany w marcu w Zduńskiej Woli. Mecze będą rozgrywane w różnych miastach. Będzie Sieradz, Wieluń, Wieruszów, Poddębice, Pabianice, Łódź no i finał będzie w Zduńskiej Woli. Turnieje będą odbywać się przez dwa dni. W sobotę i niedzielę. Turniej zaczyna się w tym tygodniu w Sieraadzu. Później co tydzień w innym mieście.

Skąd taka okoliczność, żeby akcję rozpocząć u nas, w łódzkim.
Myślę, że było to porozumienie pomiędzy prezesem, Maciejem Karczyńskim i Grzegorzem Schreiberem, który jest posłem z naszego regionu, i który interesuje się bardzo żywo futsalem. Zaważyło też, że Gatta jest jednak na wysokim stanowisku w Ekstraklasie i tutaj tak wygląda, że przy naszym udziale będzie to organizowane po raz pierwszy w Polsce.

Pora roku sprzyja temu, żeby młodzi zawodnicy trenowali na hali. Czy jest przewidziana dalsza cykliczność wydarzenia?
Jeszcze nie wiadomo. Na pewno będziemy chcieli to robić co roku w turniejach właśnie zimowych. Tak jak podkreślałem w innych wywiadach, żeby młodzież z trawy żeby przychodziła zimą na halę i w hali dopasowywała się do gry w piłkę halową. 

Tak jak Pan wcześniej wspominał. Finał rozgrywek będzie w Zduńskiej Woli. Cieszycie się że właśnie tutaj odbędzie się całe zwieńczenie turnieju?
Tak. Wiadomo, że Gatta jest tutaj w regionie najlepszym zespołem futsalu, także mamy zaszczyt. Przyjemnie, że będziemy tu organizowali mecze finałowe. Myślę, że w dobrym kierunku to wszystko idzie. Myślimy też o tym, że będziemy mogli mieć narybek z tych ludzi, którzy zaczną tutaj grać. Może będzie coś takiego, że przyjdą niektórzy zawodnicy grać do Gatty.

Czy uważa Pan że inne kluby pójdą w Wasze ślady?
Ja myślę, że tak. Bo cel jest bardzo szczytny. Myślę, że większość klubów w Polsce, pójdzie za naszym przykładem.

Jeżeli Twój klub, bądź Twoja amatorska drużyna jest zainteresowana takim wydarzeniem, zajrzyj na stronę futsalme.pl i dowiedz się więcej.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola