W najbliższą niedzielę zakończymy jesienne zmagania w Futsal Ekstraklasie. W celu rozegrania 11. kolejki, będziemy musieli wyjechać do Gdańska, by zmierzyć się z tamtejszym Akademickim Związkiem Sportowym.

Drużyna z Gdańska jest bardzo nieprzewidywalna. Biorąc pod lupę ich dotychczasowe dziesięć spotkań w sezonie 2017/18 doprowadziły nas do następujących wniosków, które są nieco sprzeczne. W pierwszych czterech kolejkach zgromadzili siedem punktów, co z pewnością napawało optymizmem. Po fali wznoszącej przyszedł krach. Przez kolejne cztery kolejki nie zdobyli choćby punktu. Do przełamania doszło w 9. kolejce gdzie pokonali na własnej hali FC Toruń! Mogłoby się wydawać, że drużyna podbudowana zwycięstwem z topowym rywalem pójdzie za ciosem i wygra z beniaminkiem z Podlasia. Nic bardziej mylnego. Polegli na wyjeździe 3:6. Mimo, że zajmują 9. lokatę mogą pochwalić się wysokim dorobkiem strzeleckim. W klasyfikacji najlepszych ofensyw w lidze zajmują czwarte miejsce. Największy wkład ma Mateusz Cyman, który zdobył 10. goli oraz Tomasz Późniak wraz z Maciejem Osłowskim, którzy strzelili po 6. bramek. Każdy medal ma dwie strony. Spoglądając na gole stracone, zajmują już pierwsze miejsce. Ich defensywa z pewnością nie jest synonimem szczelności. Fakty nie pozostawiają złudzeń. Na koniec rundy jesiennej zagramy z drużyną, która jest nieprzewidywalna w każdym aspekcie.

Ostatnie trzy mecze AZS UG Gdańsk
MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UG Gdańsk 6:3
AZS UG Gdańsk – FC Toruń 4:2
AZS UG Gdańsk – Lex Kancelaria Słomniki 3:4

Jak wygląda sytuacja u nas w klubie? Po ostatnim meczu humory wróciły. Co prawda wygrana z LEX Kancelarią Słomniki zrodziła się w wielkich bólach, to każdy zawodnik zasługuje na pochwały. Po wygranej z beniaminkiem, Marcin Stanisławki bardzo ciepło wypowiadał się na temat swoich podopiecznych. Miejmy nadzieję, że zawodnicy skopiują wyczyn minionego weekendu i przypiszą sobie trzy punkty na koniec niedzielnego wieczoru. Po dwóch spotkaniach z bardzo wymagającymi rywalami nie może wdać się rozluźnienie. Najważniejsze przed meczem z gdańszczanami jest pełne skupienie, bo jakości w tym zespole z pewnością nie brakuje.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active
Gatta Active – LEX Kancelaria Słomniki 3:1
Rekord Bielsko-Biała – Gatta Active 5:2
Gatta Active – Red Dragons Pniewy 6:1

Spotkanie z AZS UG Gdańsk rozpocznie się w najbliższą niedzielę(tj.10.12.2017) o godzinie 18.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola