W ostatni weekend byliśmy świadkami niebywałego wydarzenia. Gatta Active wraz ze Słonecznym Stokiem stworzyli widowisko ciekawe dla oka. Teraz przed naszymi zawodnikami nieco trudniejsze wyzwanie. W piątek o godzinie 20. na hali przy ulicy Złotej 67  będą mierzyć się z FC Toruń. 

Drużyna, która przyjedzie do Zduńskiej Woli, na pewno nie przyjedzie ze spuszczonymi głowami czekając na wyrok Gatty. Postawią przed Kocurami warunki, którym trzeba będzie sprostać, jeżeli trzy punkty mają pozostać w Zduńskiej Woli. Jesienią w pierwszym meczu padł remis. Mecz ten nie obfitował w gole. Jego końcowy wynik to 1:1.  Spotkanie oglądało się bardzo dobrze, więc to nie wina nieporadności zawodników, a zaawansowanej taktyce, która doprowadziła do tak małej liczby bramek. FC Toruń rundę rewanżową rozpoczął od zwycięstwa. W niewielkich trudach udało się im pokonać drużynę AZS UŚ Katowice. W zimie nie tylko zawodnicy ciężko pracowali, ale także i zarząd. Owocem pracy jest wypożyczenie Mateusza Cymana z AZS UG Gdańsk. Wypożyczenie krótkie, bo do końca sezonu, jednak z opcją pierwokupu. Toruń więc w ofensywie jest uzbrojony po zęby. Etatowi reprezentanci, którzy brylują w naszej lidze dostali dodatkowe wsparcie w postaci wcześniej wspomnianego Cymana. Siłę ofensywy dobrze pokazują liczby. W tym sezonie, w każdym meczu wyjazdowym drużyna Łukasza Żebrowskiego zdobyła minimum dwie bramki. Czy w piątkowy wieczór znów powtórzą ten wyczyn? Przekonamy się tuż po końcowym gwizdku.

Ostatnie trzy mecze FC Toruń:
FC Toruń – AZS UŚ Katowice 4:2
MOKS Słoneczny Stok Białystok – FC Toruń 0:4
FC Toruń – Pogoń ’04 Szczecin 7:1

A co słychać w naszych szeregach? W ostatni piątek pokazaliśmy swoją siłę, którą dysponujemy w ofensywie i pewnym krokiem wkroczyliśmy w rundę rewanżową. Każdy jednak wie, że mecz z Toruniem to zupełnie inna ranga spotkania. Dlatego mecz z Słonecznym Stokiem to dla zawodników odległa historia. Teraz pozostaje skupienie się na najbliższym meczu. Na piątkowej konferencji Marcin Stanisławski i Igor Sobalczyk mówili jednym głosem odnośnie drużyny FC Toruń. Każdy w klubie zdaje sobie sprawę, że przyjeżdża do nas drużyna, która lubi grać piłką i wychodzi jej to bardzo dobrze. Jednym z plusów, które można nam przypisać to fakt, że piątkowy mecz odbędzie się na naszej hali. Dobrze jest mieć za sobą ściany kibiców, którzy wspierają zespół przez cały mecz.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active:
Gatta Active Futsal Team – MOKS Słoneczny Stok Białystok 14:6
AZS UG Gdańsk – Gatta Active Futsal Active 3:5
Gatta Active Futsal Team – LEX Kancelaria Słomniki 3:1

Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 20 na hali przy ulicy Złotej 67. Pojedynek będzie również transmitowany na kanale sportowym SportKlub.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola