Przez ostatnie pół roku delektowaliśmy się spotkaniami w Futsal Ekstraklasie. Na półmetku sezonu dochodzi walka w Pucharze Polski. W 1/16 tego pucharu zmierzymy się z SAN AZS Łódź.

SAN AZS Łódź to drużyna, która na co dzień występuje w II lidze grupy łódzkiej. Zajmują oni 4. miejsce, a do lidera Koni Mechanicznych Zgierz brakuje im 6. punktów. Dodatkowo są oni drużyną, która wiedzie prym razem z wcześniej wspomnianą drużyną ze Zgierza pod względem utraconych goli. Nikt nie stracił mniej goli niż oni. Obie ekipy mogą poszczycić się najszczelniejszą defensywą, która utraciła 12 bramek. Daleka Pozycja SAN AZS Łódź może nie do końca odzwierciedlać ich charakteru. Wyjazdowy mecz z aktualnymi liderami tabeli przegrali tylko jedną bramką. Z racji, że II liga wystartowała w połowie listopada, to można pokusić się o stwierdzenie, że rozgrywki dopiero się rozkręcają. A jak nasz rywal radzi sobie w Pucharze Polski? W 1/32 finału pokonali drużynę z Politechniki Gdańskiej 6:2. Teraz powtarzają sukces sprzed roku dochodząc do 1/16. Nie ma co ukrywać. Kolejny raz nie mają oni przed sobą łatwego przeciwnika. W ubiegłym roku też wpadli na nasz zespół, a mecz zakończył się porażką 5:7.

 

Z racji przerwy w lidze spowodowanej Mistrzostwami Europy w futsalu, mecz z SAN AZS Łódź jest dla nas o dobrym czasie. Dobrze jest zachować rytm meczowy i mieć organizm w gotowości. Gatta nie uczestniczyła w rozgrywce 1/32 finału Pucharu Polski. Będzie to więc nasz pierwszy mecz, który może dać nam przepustkę do dalszej walki. Po lekkich treningach w ubiegłym tygodniu wróciliśmy do pracy na pełnych obrotach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że piątkowi przeciwnicy nie będą dla nas pobłażliwi. Pokazał to ubiegłoroczny mecz, w którym to musieliśmy gonić wynik od stanu 0:3. Marcin Stanisławski zapowiedział, że wystawi najmocniejszy skład jakim będą dysponować w piątek. Chce, aby drużyna była jak najlepiej przygotowana na zmagania ligowe.

Mecz z SAN AZS Łódź odbędzie się jutro(tj.piątek 26.01.2018) o godzinie 21:45 na hali Anilana przy ulicy Sobolowej 1 w Łodzi.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola