Wygrywając z Pogonią ’04 Szczecin, Gatta Active utrzymała cztery punkty przewagi nad FC Toruń. Chcąc dalej dystansować swojego sąsiada z tabeli, gracze ze Zduńskiej Woli muszą wygrać w poniedziałek z AZS UŚ Katowice.

Drużyna z Katowic nieprzerwanie gra w Futsal Ekstraklasie od sezonu 2012/13. Teraz w rundzie rewanżowej dzielnie bronią się przed miejscami, które mogą ich „premiować” do gry w I lidze. Zawodnicy Pawła Machury od stycznia uciekają spod topora. W ostatnich 5. meczach zdobyli 7. punktów. Taki sam dorobek zgromadziła drużyna z Gliwic i Pniew. W ostatnich dwóch meczach odskoczyli swoim rywalom na ostatniej prostej. Najpierw dokonali niemożliwego. Wygrali mecz z AZS UG Gdańsk, który przegrywali po pierwszej połowie 1:4. Tydzień temu także wymsknęli się rywalom spod kontroli. MOKS, prowadząc u siebie 3:1 dał sobie wbić dwa gole, które w ostateczności doprowadziły do podziału punktów. Do tej pory katowiczanie strzelili w lidze 42. gole. Na tym etapie są lepsi tylko Solnego Miasta Wieliczki. Drużyna z Górnego Śląska na swojej hali punktuje z różnym powodzeniem. Są oni w szerokim gronie drużyn, które zdobyły 7 punktów na własnym terenie. Mariusz Milewski na pytanie o tym, co będzie większym zagrożeniem w meczu – Paweł Machura i jego trenerski zmysł czy umiejętności zawodników odpowiedział: ,,Na pewno i jedno i drugie, ponieważ Paweł był świetnym zawodnikiem i na pewno taktycznie zespół będzie dobrze przygotowany, a jest też paru zawodników nieobliczalnych w tym zespole więc lekko nie będzie.”

Ostatnie trzy mecze AZS UŚ Katowic:
MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UŚ Katowice 3:3
AZS UG Gdańsk – AZS UŚ Katowice 6:5
Rekord Bielsko-Biała – AZS UŚ Katowice 7:3

Najlepszy strzelec: Tomasz Szczurek – 8 bramek

 

 

Podopieczni Sopura i Stanisławskiego znów wybierają się na dwutygodniowe wojaże po ligowych parkietach. Najpierw na ich rozkładzie znajduje się drużyna AZS UŚ Katowice. Teraz każdy mecz będzie bardzo istotny. Za pięć kolejek punkty zostaną podzielone przez dwa. Przewaga nad FC Toruń nie jest zbyt wielka. To ostatnia prosta dla Gatty, aby móc poprawić swój bilans meczów wyjazdowych oraz zaprezentować szczyt formy w kluczowych miesiącach. Po meczach z Piastem i Clearexem mogło się wydawać, że nie musimy się martwić o styl gry drużyny. Dobrze prezentujący się zawodnicy w niekorzystnych momentach pokazywali największe atuty. Jednak w ubiegłym tygodniu mecz przeciwko drużynie ze Szczecina dał wszystkim do myślenia. Osłabieni Portowcy napsuli sporo krwi. Jednym z niewielu pozytywów tego meczu to fakt, że trzy punkty zostały w Zduńskiej Woli. Miejmy nadzieję, że był to wypadek przy pracy i zespół pokaże w Katowicach swoją optymalną dyspozycję.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active:
Gatta Active Zduńska Wola – Pogoń ’04 Sczecin 7:5
Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola 2:3
Piast Gliwice – Gatta Active Zduńska wola 4:2

Najlepszy strzelec: Daniel Krawczyk – 22 bramki

Gatta przeciw Katowicom
Jesienią Gatta pokonała AZS 6:1. Jak będzie w najbliższy poniedziałek? Swoje rokowania na ten mecz ma Mariusz Milewski odpowiadając: „Rokowania to oczywiście tylko 3 pkt. Jak w każdym meczu . Jeżeli chcemy się liczyć w walce o medale to musimy wygrywać już z każdym.” Jaki wynik padnie ostatecznie przekonamy się już w poniedziałek!

Mecz odbędzie się w poniedziałek (tj.19.03.2018) o godzinie 20. Spotkanie będzie można śledzić na kanale telewizyjnym SportKlub.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola