Po poniedziałkowym meczu kibice długo nie będą czekać na kolejny mecz Gatty. Już jutro Kocury zagrają w Pniewach!

Red Dragons Pniewy aktualnie zamykają grupę mistrzowską. Z trzema punktami przewagi nad drużyną z Białegostoku strzegą szóstego miejsca. Przed tygodniem Pniewy rozbiły wcześniej wspomnianego beniaminka 6:1. Dodatkowo, 14. marca zapracowali sobie na grę w Final Four Pucharu Polski. Na ostatnim przystanku pokonali oni SAN AZS Łódź 5:1. W ostatnich trzech meczach zawodnicy Łukasza Frajtaga skompletowali dwa zwycięstwa oraz remis. Punktami podzielili się z gdańskimi akademikami. To był ich jedyny remis zanotowany w tym sezonie. Można powiedzieć, że drużyna zawsze gra o wszystko, jednak czasami zostaje z niczym. Pniewy z pewnością zaczęły mocniej myśleć o czołowej szóstce, kiedy to przetransferowali do swojej drużyny Dominika Soleckiego oraz Romana Vakhulę z zespołu Lex Kancelarii Słomniki. Bilans Czerwonych Smoków na własnej hali nie zwala z nóg. Spośród ośmiu meczów, tylko dwa skończyły się wygraną gospodarzy. Na osłodę statystyki jeden mecz zremisowali. Mateusz Olczak ocenił potencjał przeciwników następująco: ,,W Pniewach jest wielu zawodników, którzy grają świetnie w futsal zarówno młodzi tacy jak skrzypek Wachonski czy Holy jak również ci z większym doświadczeniem jak Solecki czy Vakhula. Myślę, że trzeba zachować skupienie przez cały mecz, bo każdy może być groźny.

Ostatnie trzy Mecze Red Dragons Pniewy:
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy 1:6
Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 4:4
LEX Kancelaria Słomniki – Red Dragons Pniewy 0:5 (walkower)

Najlepszy strzelec: Mateusz Kostecki – 12 bramek

 

W poniedziałkowy wieczór Kocury wykonały swój plan. Pokonały AZS UŚ Katowice i dopisały do swojego dorobku punktowego pełną pulę oczek. Jutro naszych ulubieńców czeka ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej. Jakie nastawienie mają zawodnicy opowie Mateusz Olczak: ,,Oczywiście podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, czyli jedziemy walczyć o 3 pkt.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active:
AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola 2:5
Gatta Active Zduńska Wola – Pogoń ’04 Szczecin 7:5
Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola 2:3

Najlepszy strzelec: Daniel Krawczyk – 25 bramek

 

Gatta przeciw Red Dragons

Statystyka meczów bezpośrednich jest bezlitosna dla gospodarzy. Jeszcze nigdy nie udało im się wygrać z Kocurami. Drużyna z Pniew tylko raz była naprawdę blisko zwycięstwa, kiedy to uległa w Zduńskiej Woli 1:2. STS, oficjalny bukmacher Futsal Ekstraklasy kolejny raz stawia Gattę w roli faworyta. Kurs na wyjazdowe zwycięstwo wynosi 1.85. Na wygraną gospodarzy bukmacher daje 2.90 złotego. Największy kurs, bo 4.40 przypadł na remis po końcowej syrenie. W ostatnich trzech meczach u siebie Pniewy zdobyły średnio 3 gole w meczu. Natomiast statystyka goli Zduńskiej Woli w ostatnich trzech meczach wyjazdowych wynosi 3,3. Mimo przychylnej historii Mateusz Olczak wie o tym, że komplet punktów trzeba będzie wyszarpać, mówiąc ,,Mecze przeciwko Red Dragons nigdy nie należały do łatwych, szczególnie na ich hali przy pełnych trybunach dopingujących gospodarzy.

Przypominamy, że spotkanie odbędzie się w sobotę (tj.24.03.2018r.) o godzinie 18. Zapraszamy do kibicowania!

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola