W najbliższy weekend Futsal Ekstraklasa zakończy rundę zasadniczą. W ramach 22. kolejki, Gatta rozegra jutro mecz z AZS UG Gdańsk. Akademicy przyjadą do Zduńskiej Woli powalczyć o jak najlepszy rezultat, bo w końcówce sezonu pali im się grunt pod nogami.

Sobotni goście z pewnością mają świadomość gdzie przyjeżdżają, ale też i po co. Mimo że okupują dolną część tabeli lubią nieco namieszać w lidze i utrudnić ekspertom typowanie. Przykładów jest bez liku. Remis na wyjeździe z Clearexem, Red Dragons czy wygrana u siebie z Toruniem to dobre wzorce. Nawet, jeśli Akademicy nie wychodzili zwycięsko to pokazywali, że nie są chłopcami do bicia. Zimą, przed pierwszym meczem z gdańszczanami pisaliśmy o tym, że ich drużyna zajmuje czwarte miejsce pod względem strzelonych bramek i pierwsze miejsce w bramkach straconych. Dziś statystyki wyglądają nieco inaczej. AZS już nie jest w czołówce najbardziej ofensywnych zespołów. Zapewne duży wkład w tym ma Mateusz Cyman, który opuścił zimą AZS na rzecz FC Toruń. Defensywa za to uległa nieznacznej poprawie. W lidze pod względem straconych goli wyprzeda ich Pogoń ’04 Szczecin. Przyjezdni na pewno nie będą chcieli wyjechać ze Zduńskiej Woli z pustymi rękoma, bo wiedzą, że od miejsca barażowego nie dzieli ich bezpieczna odległość.

Ostatnie trzy mecze AZS UG Gdańsk:
AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:0
FC Toruń – AZS UG Gdańsk 4:3
LEX Kancelaria Słomniki – AZS UG Gdańsk 0:5 (walkower)

Najlepszy strzelc: Tomasz Późniak – 13 goli

 

W odróżnieniu od całej ligi, Gatta pauzowała w ostatni weekend. Wszystko to za sprawą, że na 21. kolejkę planowany był mecz ze Słomnikami. Z racji wycofania się zespołu z Małopolski nasi gracze pozostali w domach. Przed rundą mistrzowską podejmą u siebie akademików z Gdańska. W pierwszym meczu kibice mogli czuć zaniepokojenie, bo przewaga bramkowa utworzyła się dopiero w drugiej połowie. Kocury lubiący grać na własnej hali i nie powinni sprawić sensacji. Mecz jest bardzo ważny dla układu tabeli po podziale punktów. Chcąc dalej dystansować FC Toruń, Gatta musi wygrać spotkanie.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active:
LEX Kancelaria Słomniki – Gatta Active Zduńska Wola 0:5 (walkower)
Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała 2:3
Red Dragons Pniewy – Gatta Active Zduńska Wola 5:2

Najlepszy strzelec: Daniel Krawczyk – 27 bramek

UG przeciwko Gattcie
Zduńska Wola spotyka się z Gdańskiem w lidze od 2012 roku. Bilans meczów bezpośrednich bezkonkurencyjnie stoi po stronie Gatty. Osiem na dziewięć gier zakończyło się zwycięstwem Kocurów. Gdańsk wygrał tylko raz. To wydarzenie miało miejsce wiosną 2013 roku. Także, przy ewentualnym obstawianiu spotkania, chyba nie warto brać pod uwagę podziału punktów.

Przypominamy, że mecz odbędzie się jutro (tj. 21.04.2018) o godzinie 18. Jeśli nie chcesz zapomnieć o meczu zapisz się do wydarzenia na Facebooku! Zachęcamy także wszystkich kibiców, którzy pojawią się w sobotę na meczu do przeczytania informacji odnośnie nowego regulaminu.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola