Runda zasadnicza trwającego sezonu Futsal Ekstraklasy dobiega końca. Dziś w ramach 22. kolejki Gatta Active Zduńska Wola podejmowała na właśnej hali AZS UG Gdańsk. Do niespodzianki nie doszło i nasza drużyna zwyciężając pewnie 7:1 zapewniła sobie 2. miejsce w ligowej tabeli przed podziałem punktów.

Już pierwsze minuty mogły sugerować jak będzie wyglądał dzisiejszy mecz. Michał Marciniak potrzebował dwóch minut i trzydziestu sekund, aby otworzyć wynik spotkania. Było to zarazem 20. trafienie Marciniaka w obecnym sezonie ligowym. Kilka sekund po upływie 5. minuty meczu wynik na 2:0 podwyższył Daniel Krawczyk. Do samego końca pierwszej połowy drużyna Gatty przeważała i kontrolowała grę, ale nie zmienia to faktu, że goście kilkukrotnie zmusili Dariusza Słowińskiego do wysiłku. Kontrola gry przełożyła się pod koniec połowy na kolejną bramkę, a jej autorem był Igor Sobalczyk.

Druga połowa rozpoczęła się z jeszcze większym impetem niż pierwsza. W przeciągu trochę ponad trzech minut bramki zdobyli: ponownie Sobalczyk, pięknym uderzeniem pod poprzeczkę Mariusz Milewski, a także po wyprowadzonej kontrze Arkadiusz Szypczyński, który wpakował piłkę do pustej siatki. Goście, którzy chcieli gonić wynik przeszli do gry z lotnym bramkarzem. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów, gdyż strzałem z własnej połowy Igor Sobalczyk skompletował hat-tricka. Po chwili również gospodarze którzy mogli w praktyce przetrenować pewne schematy i zagrania przeszli do gry z lotnym golkiperem. Przyjezdnym za sprawą trafienia  Piotra Wardowskiego jednak udało się strzelić bramkę honorową.

Pewne i zasłużone zwycięstwo pozwala optymistycznie patrzeć na nadchodzące spotkania. Dalszy terminarz rozgrywek zostanie przedstawiony już wkrótce.

Gatta Active Zduńska Wola 7:1 AZS UG Gdańsk

Michał Marciniak 2:30 1-0
Daniel Krawczyk 5:05 2-0
Igor Sobalczyk 18:18 3-0
Igor Sobalczyk 21:21 4-0
Mariusz Milewski 22:20 5-0
Arkadiusz Szypczyński 23:16 6-0
Igor Sobalczyk 26:40 7-0