Cel coraz bliżej. Zawodnicy Gatty zrobili pierwszy krok w kierunku wicemistrzostwa. Czwartkowy mecz z Piastem Gliwice z pewnością przyniósł wiele wrażeń. Czas na kolejną dawkę sportowych emocji! Już dziś do hali w Zduńskiej Woli zawita drużyna Red Dragons Pniewy.

Pniewianie przystąpili do rundy mistrzowskiej z szóstej pozycji. Póki co nie zmienili swej lokaty. Tak właściwie to nic dziwnego, bo w ostatniej kolejce mierzyli się z Rekordem Bielsko-Biała, który nie zgubił w tym sezonie choćby puntu. Czerwone smoki poniosły porażkę 2:9. Z początku mogłoby się wydawać, że pniewianie postawią trudne warunki Mistrzowi Polski. Choć pierwsi objęli prowadzenie to Rekord nie pozostawił na nich suchej nitki. Nasi dzisiejsi rywale nie musieli toczyć boju do ostatniej kolejki w rundzie zasadniczej, żeby być pewnym gry w rundzie mistrzowskiej. MOKS Białystok walczył bardzo dzielnie, jednak w końcówce wypadł z tego wyścigu. Różnica pomiędzy 6 i 7 lokatą ostatecznie wyniosła dziewięć punktów. Co słychać w obozie rywala przed samym meczem? Możemy wyczytać słowa, że mecz z Gattą będzie ich trzecim meczem w przeciągu tygodnia. Z racji intensywności szansę mogą dostać gracze, którzy na co dzień w klubie są zmiennikami.

Ostatnie trzy mecze Red Dragons Pniewy:
Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy 9:2
Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:5
Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów 3:4

Najlepszy strzelec: Mateusz Kostecki – 18 bramek

Pierwszy z trzech domowych meczów rundy mistrzowskiej za nami. Piast Gliwice nie poradził sobie na trudnym terenie. Teraz drużynę czeka sprawdzian umiejętności z Red Dragons. Mimo, że przyjezdni jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa przy Złotej, to wcale nie znaczy, że będzie gładko, łatwo i przyjemnie. Trzeba wziąć pod uwagę, że w swoich szeregach mają takich zawodników jak Vakhula czy Hoły. Kocury podejdą do meczu z większą pewnością siebie, bo ich forma w lidze ma się ostatnio bardzo dobrze. Trzeba teraz podtrzymać to, co jest i zrobić kolejny krok, który przybliży do wicemistrzostwa.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active:
Gatta Active Zduńska Wola – Piast Gliwice 4:2
Gatta Active Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk 7:1
LEX Kancelaria Słomniki – Gatta Active Zduńska Wola 0:5 (walkower)

Najlepszy strzelec: Daniel Krawczyk – 30 bramek

Pniewy przeciwko Gattcie
Tak jak wcześniej wspominaliśmy. Bilans przyjezdnych w meczach bezpośrednich nie jest zachwycający. Kocury na dziewięć ligowych spotkań wygrały osiem. STS, oficjalny bukmacher Futsal Ekstraklasy także nie pozostawia złudzeń, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. 1,45 złotego na zwycięstwo gospodarzy i 4,52 na zwycięstwo gości.

Mecz odbędzie się dziś (tj. 06.05.2018) o godzinie 18 na hali przy ulicy Złotej 67!
Zapisz się do wydarzenia
Przypominamy Państwu o nowym regulaminie, który obowiązuje każdego uczestnika podczas meczu! Regulamin imprezy

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola