Drugi najlepszy strzelec w ubiegłym sezonie Futsal Ekstraklasy. Najlepszy strzelec Gatty Active Zduńska Wola. Wkład i zasługi Daniela Krawczyka bez wątpienia pomagają Kocurom być cały czas na futsalowym topie. Nasz snajper udzielił głosu podczas wywiadu, w którym rozmawialiśmy o jego wyczynach i sekretach formy.

 

Zarówno Gatta w lidze i Ty w klasyfikacji strzelców zakończyliście sezon na drugim miejscu. Wynik jak najbardziej zadowalający?
Tak, cieszę się bardzo z tego wyniku. To był dobry sezon zarówno dla drużyny, jak i dla mnie. Mamy motywacje do dalszej pracy i walkę o złoto.

 

32 gole w lidze. Trzech bramek zabrakło Ci do samodzielnego prowadzenia. Ciężko było gonić Mikołajewicza?
Marcin co roku strzela dużo bramek, więc ta nasza rywalizacja trwa cały czas. Z tego miejsca chciałabym mu pogratulować. Udowadniamy, że starszy nie znaczy gorszy.

 

Co złożyło się na wysoką formę strzelecką?
Hmmm myślę, że cały czas ciężka praca na treningach. Mamy dobrych bramkarzy w drużynie, trzeba się napocić żeby strzelić bramkę na przykład na gierce wewnętrznej. Ta rywalizacja przekłada się również na skuteczność podczas meczu.


Świetnie grasz w sytuacji jeden na jeden. Z kim w lidze miałeś najwięcej problemów? Był ktoś, kto nie dał się nabrać na Twoje zwody?
Szczerze to nie pamiętam, ale chyba nie ma bramkarza w Polsce, któremu nie strzeliłbym bramki (uśmiech).Oczywiście żadnemu nie ujmując, wiele z tych pojedynków przegrałem. W innym przypadku bramek byłoby więcej.


Razem z Marciniakiem jesteście jednym z najskuteczniejszych duetów w lidze. Granie z Michałem masz opanowane do perfekcji?
Tak, znamy się bardzo dobrze, mamy już pewne automatyzmy, Michał to dobry zawodnik. Zawsze mogę liczyć, że coś mi wypracuje. Ja staram mu się odwdzięczyć i na tym to polega.


Kto z waszej dwójki bierze większą odpowiedzialność w grze?
Odpowiedzialność za grę Gatty bierze cała drużyna. Każdy ma coś do zaoferowania. Chciałbym przypomnieć, że mamy bardzo doświadczony zespół i każdy wie co ma robić na parkiecie.


Jesteś jednym z czołowych graczy w Futsal Ekstraklasie. Jakie umiejętności i cechy charakteru musi mieć zawodnik by wejść na ligowy szczyt?
Dziękuję. Dla mnie najważniejsza jest radość z gry. Umiejętności…. Dobre uderzenie. Prawa i lewa noga. Panowanie nad piłką, przygotowanie motoryczne i spokój pod bramką.


Święcisz sukcesy zarówno na hali z Gattą jak i na plaży z KP Łódź. Mobilność zawodnika to klucz do sukcesu?
Nie ukrywam, że gra na plaży pomaga w utrzymaniu formy przez cały rok. Jest dobrym przygotowaniem pod względem motorycznym jak i technicznym. Oprócz tego gra z najlepszymi zawodnikami w kraju dodatkowo mobilizuje do ciężkiej pracy.

 

Cel stania się najskuteczniejszym strzelcem ligi jest w Twoim zasięgu?
Jeśli tylko zdrowie pozwoli myślę, że jest to w moim zasięgu.


Co sezon mamy przyjemność oglądania nowych zawodników. Nowe pokolenie graczy ma większe umiejętności niż Ci bardziej doświadczeni?
Ciężko stwierdzić czy ma większe umiejętności. Na pewno mamy dobrych graczy młodego pokolenia. Są szybcy, dobrze wyszkoleni technicznie i poukładani taktycznie na co większość trenerów zwraca teraz uwagę. My musimy nadrabiać ambicją i doświadczeniem. Jak na razie wystarcza nam to, aby walczyć o najwyższe cele.

Jakie czynniki muszą się złożyć na to, aby w przyszłym sezonie także strzelić powyżej 30 bramek?
Jakie czynniki…. Jak już wcześniej wspomniałem na pewno zdrowie i chęć do gry, a także ciężka praca na treningach i zrozumienie z kolegami z zespołu.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola