Kurz po pierwszej kolejce już opadł. Liga zaczęła już weryfikować. Niektórzy zostali z niczym, niektórym zapaliły się iskierki w oczach, bo pokonali zespoły wyżej notowane.

Największym echem ostatniej partii gier odbiły się porażki Clearexu i Piasta. Trzy punkty zainkasowały drużyny, które nie były stawiane w roli faworyta. Poniżej prześledzicie wyniki debiutanckiej kolejki w sezonie 2018/19.

I kolejka:

Gatta Active Zduńska Wola – FC Toruń 2:2
KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – POgoń ’04 Sczecin 4:3
AZS UŚ Katowice – Red Devils Chojnice 1:3
Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów 0:6
Piast Gliwice – AZS UG Gdańsk 4:5
Rekord Bielsko-Biała – MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:2

We wszystkich sześciu meczach strzelono 39. bramek. Ostatni raz taka ilość bramek padła w sezonie 2015/16. Tak prezentują się gole strzelone na przestrzeni ostatnich sezonów.Co czeka nas w drugiej kolejce i co jest najważniejsze dla zespołu Gatty Active? Aktualnie zesp
ół Wojciecha Sopura i Marcina Stanisławskiego znajduje się na siódmej pozycji z jednopunktowym dorobkiem. W najbliższą niedzielę zduńskowolanie podejmą w Szczecinie tamtejszą Pogoń. Każdy kibic, który przeżył garść emocji we futsalu wie, że ten mecz będzie bardzo ciekawy, bo od lat wyniki pomiędzy tymi drużynami są wysokie. Ostatnie pięć spotkań zakończyło się następującymi rezultatami: 7:5, 5:2, 8:4, 11:3, 2:2. Oczywiście dla dodania pikanterii, to nie wszystkie mecze wygrała Gatta. Pogoń na własnej hali postawi trudne warunki.

Jaką lokatę może zajmować Gatta po meczu w Szczecinie? Jest to nieprzewidywalne, ponieważ tabela dopiero się klaruje i każdy zespół jednym wygranym meczem i przy dobrym układzie wyników może wywindować o kilka lokat.

Najciekawsze spotkania II kolejki

Oprócz meczu Kocurów z Portowcami jest kilka innych interesujących meczów, które ucieszą niejednego kibica.

W sobotę FC Toruń, które zremisowało w ostatniej kolejce podejmie Red Dragons Pniewy. Ci zaś pokonali wysoko Clearex Chorzów. Warto zwrócić uwagę na ten mecz, bo być może nie było przypadku w wysokiej wygranej pniewian i są oni w topowej formie już od początku rozgrywek.

Drugi sobotni mecz to starcie nowej marki Futsal Ekstraklasy z prawdziwym hegemonem ostatnich lat. Orzeł Jelcz-Laskowice podejmie na własnym terenie drużynę mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała.

W niedzielę po meczu Gatty warto wrócić do swojego urządzenia mobilnego i przyjrzeć się czy Clearex Chorzów ugasił pożar, który wybuchł w ostatniej kolejce. Zawodnicy Szłapy wiedzą, że porażka z Chojnicami naruszy ich grunt pod stopami.

II kolejka:

Sobota, godzina 18
FC Toruń – Red Dragons Pniewy

Sobota, godzina 20
KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Rekord Bielsko-Biała

Niedziela, godzina 15
Pogoń ’04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola

Niedziela, godzina 18
Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów

Poniedziałek, godzina 20
AZS UG Gdańsk – AZS UŚ Katowice

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola