Druga kolejka Futsal Ekstraklasy także przyniosła kibicom kilka niespodzianek. Jedną z nich na pewno był ostateczny wynik Kocurów z Portowcami.

W miniony weekend drużyna Clearex-u oraz AZS UŚ Katowice odbiła się od dna tabeli. Ci pierwsi bez problemu pokonali 7:1 Red Devils Chojnice we własnej hali. Natomiast katowiczanie wygrali mecz po heroicznej walce z AZS UG Gdańsk. Poniedziałkowy mecz akademickich derbów to duży worek niesamowitych emocji!

KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice przegrała u siebie 1:5 z mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała. Ten mecz sprawdził i zweryfikował beniaminka z najlepszymi w Polsce.

Mecz MOKSu i Piasta Gliwice został przełożony na grudzień.

Na sam koniec zostawiliśmy sobie kilka słów odnośnie meczu Gatty Active. Wiadomym było, że mecz może zaciekawić każdego. W pierwszej połowie padło sześć bramek! Widać było, że Kocury szybko chcą zamknąć rozgrywki po tym jak szybko dochodzili do pressingu i Pogoń niewiele mogła zrobić na boisku przez pierwsze minuty. I właśnie dlatego Pogoń nastawiła się na kontrataki, które świetnie wyprowadzała ze swojej połowy. Pozytywem meczu na pewno może być fakt, że kolejny młody zawodnik zagrał bardzo dobry mecz. Mateusz Olczak zapisał na swoim koncie dwie bramki i dwie asysty. Nie gorzej wypadł Maksym Pautiak, który odblokował się po meczu z Toruniem

Największy skok, bo o siedem oczek w tabeli zanotowała ekipa Clearexu Chorzów. Spadek zanotowały takie drużyny jak Gatta Active, KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice czy Red Dragons Pniewy.

Mecze II kolejki:
Pogoń ’04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola 4:4
FC Toruń – Red Dragons Pniewy 3:1
KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Rekord Bielsko-Biała 1:5
Clearex Chorzów – Red Devils Chojnice 7:1
AZS UG Gdańsk – AZS UŚ Katowice 5:6
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice (przełożony)

W nadchodzącej kolejce, gracze Gatty weekend spędzą w domach przed urządzeniami mobilnymi, żeby oglądać poczynania koleg
ów z innych zespołów. Wszystko z racji tego, że Rekord uda się do Łotwy, by mierzyć się w kolejnym etapie Ligi Mistrzów. Tak więc wypatrujcie i wyczekujcie naszego meczu z Rekordem Bielsko-Biała przy Złotej 67!

Gatta aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce z dwoma punktami i bilansem wynoszącym 6:6. Po tym weekendzie może być tylko niżej. Jeśli ktoś z trójki – Szczecin, MOKS lub Piast wygra swoje spotkanie to prześcignie w tabeli zduńskowolan.

W trzeciej serii gier najciekawiej zapowiadającym się meczem jest pojedynek FC Toruń z Clearexem Chorzów. Dwie uznane marki na jednym parkiecie. Nie bez przyczyny to spotkanie przesunięte jest na poniedziałkowy wieczór. Będzie ono transmitowane w SportKlub Polska!