Za nami trzy serie gier we Futsal Ekstraklasie. Do tej pory żadna z drużyn nie zdobyła kompletu punktów. Jedyna ekipa, która zachowała szansę na zdobycie pełnej puli oczek to Rekord Bielsko-Biała. Ale ich mecz z trzeciej kolejki został przesunięty na jeden z grudniowych weekendów.

Spoglądając w tabelę można stwierdzić, że jest gęsto! W czubie ligi aktualnie znajduje się mieszanka corocznych faworytów oraz niespodzianek. Akademicy z Katowic bez wątpienia znajdują się w dobrej pozycji startowej. Ich bramkostrzelność naprawdę imponuje. W klasyfikacji strzelców na dwóch pierwszych miejscach królują zawodnicy Miłosza Kocota. W piątej kolejce Gatta Active wyjedzie na południe Polski, by zmierzyć się z AZS UŚ Katowice.

Spadkowicze to ekipa Adriana Citki – MOKS Słoneczny Stok Białystok i Piast Gliwice. Białostoczanie na pewno będą mieli ciężki sezon, bo jak mówi stare porzekadło – jeśli beniaminek utrzyma się w lidze, to w kolejnym sezonie będzie mu ciężej o punkty niż przed rokiem.

W strefie spadkowej znajduje się dwóch rokrocznych kandydatów do medali. Gatta Active i FC Toruń będą musiałby w najbliższym czasie nadrobić swoje zaległości względem rywali.

Największy spadek zanotował FC Toruń, który uległ na własnym terenie Clearexowi Chorzów aż 1:6. Z drugiej lokaty spadli na siódmą.
Największy skok w tabeli odnotował Orzeł Jelcz-Laskowice i AZS UŚ Katowice. Obie ekipy podskoczyły o trzy oczka wyżej.
Lider bez zmian – Rekord Bielsko-Biała.

Wyniki III kolejki:
Piast Gliwice – KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 3:4
Red Dragons Pniewy – Pogoń ’04 Szczecin 3:3
AZS UŚ Katowice – MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:2
Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk 5:5
FC Toruń – Clearex Chorzów 1:6

A co czeka nas w weekend? Na pewno nie nuda! Najwięcej meczów zostanie rozegranych właśnie dziś. Według nas najciekawiej zapowiadającymi się pojedynkami jest mecz AZS UŚ Katowice – KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice oraz mecz Portowców z FC Toruń.

W niedzielne popołudnie czeka nas jeden mecz. Rekord podejmie u siebie drużynę Red Dragons Pniewy.

Na deser czwartej kolejki czeka nas mecz Gatty Active z Piastem Gliwice. Gdzie będzie można obejrzeć spotkanie? Oczywiście w SportKlubie oraz restauracjach Bierhalle!

Spotkania z Piastem Gliwice to w większości wygrane Gatty. Gliwiczanie tylko dwa razy znaleźli sposób na wygranie meczu z Kocurami.


Mecze IV kolejki:

Sobota, godzina 15
Pogoń ’04 Szczecin – FC Toruń

Sobota, godzina 18
KS Acana Orzeł A-Laskowice
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice
Clearex Chorzów – AZS UG Gdańsk

Niedziela, godzina 18
Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy

Poniedziałek, godzina 20
AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola