Piąta kolejka Futsal Ekstraklasy została rozbita na trzy dni. Najwięcej meczów będzie można obejrzeć w sobotni wieczór. W niedzielę i poniedziałek kibice będą mogli zobaczyć po jednym spotkaniu.

Kolejkę otworzą dwie pary – AZS UG Gdańsk zagra u siebie z Białymstokiem, a Pogoń ’04 Szczecin podejmie na własnej hali Clearex Chorzów.

Białystok realnie myśli o zdobyciu pełnej puli w meczu z Gdańskiem. W ostatni weekend zdobyli swoje pierwsze punkty wygrywając z Red Devils Chojnice. Adrian Citko w wywiadzie dla sobotniego rywala mówił o tym, że wierzy w swój zespół. Widzi postawę swojej drużyny, z której jest zadowolony. Białostoczanom ciężko będzie się przeciwstawić akademikom, bo ofensywa AZS-u jest naprawdę silna i to kolejny sezon, kiedy to strzelają jak na zawołanie.

Druga para drużyn to mieszanka, z której nie wiadomo, co może wyniknąć. Portowcy są nakręceni, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gdzie indziej może im się to udać jak nie we własnej hali. Gracze Romana Smirnova będą chcieli wykorzystać tę szansę i zagrać na nosie chimerycznej drużynie Clearex-u. Ekipa Miozgi w tym sezonie to jedna wielka niewiadoma. Trudno im wywróżyć powodzenie ze względu na to jak prezentują się ich wyniki.

W sobotę mecz rozegra Piast Gliwice, który wyczekuje swoich pierwszych punktów. Spróbują swoich sił w Pniewach, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Red Dragons.

Spotkanie, które równolegle z meczem w Pniewach zamknie sobotnie rozgrywki to pojedynek beniaminków – Red Devils Chojnic z KS ACANA Orłem Jelcz-Laskowice. Personalia składu Orła zmieniły się diametralnie w zestawieniu z ubiegłym sezonem i porównania z pierwszej ligi nie mają najmniejszej racji bytu. Chojnice to ciekawa drużyna, która swoim stylem przypomina MOKS w swoim pierwszym sezonie Futsal Ekstraklasy. Tutaj zremisuje, tam wygra, kilka razy upadnie, ale całokształt należy uznać pozytywnie.

W niedzielę zostanie rozegrany jeden mecz. Nasza drużyna podejmie na wyjeździe AZS UŚ Katowice. Większą zapowiedź można przeczytać tutaj. Przy bardzo dobrym układzie innych meczów, Gatta Active po tej kolejce może zajmować trzecie miejsce, tracąc do lidera cztery punkty.

Dzień po weekendzie zamkniemy piątą serie gier prawdziwym i niekwestionowanym hitem. FC Toruń zagra z Rekordem Bielsko-Biała. Wszyscy spodziewają się, że ta para wytworzy najwięcej emocji. Łukasz Żebrowski nieco martwi się formą swojego zespołu. Otwarcie powiedział, że coś nie do końca współgra, bo zachowują się czasami jak juniorzy. Temu wszystkiemu może przypatrywać się Rekord Bielsko-Biała, który kolejny sezon rozpoczyna od wygranych i jest na fali wznoszącej.

Wyniki IV kolejki:
Pogoń ’04 Szczecin – FC Toruń 2:3
KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice – AZS UŚ Katowice 5:3
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice 3:1
Clearex Chorzów – AZS UG Gdańsk 2:2
Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy 6:0
Gatta Active Zduńska Wola – Piast Gliwice 5:1

Spotkania V kolejki:
Sobota, godzina 17
AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok
Pogoń ’04 Szczecin – Clearex Chorzów

Sobota, godzina 18
Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice
Red Devils Chojnice – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice

Niedziela, godzina 18
AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola

Poniedziałek, godzina 20
FC Toruń – Rekord Bielsko-Biała

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola