Wyniki piątej kolejki tylko zacieśniły rywalizację w Futsal Ekstraklasie. Wystarczy spojrzeć, że 9. i 10. zespołowi z tabeli tak samo jest blisko do lidera jak i do spadku.

Wygrane zespołów z Torunia, Katowic i Chojnic były niespodziankami ostatniej serii gier. Wynikiem tych wygranych jest bardzo gęsta sytuacja w tabeli. Ekipa z siódmego miejsca traci do lidera tylko trzy punkty! Tak więc po szóstej kolejce możliwe jest, że tabela wywróci się do góry nogami, a cała czołówka wymieni się pozycjami.

Wyniki V kolejki:
AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:5
Pogoń ’04 Szczecin – Clearex Chorzów 4:6
Red Devils Chojnice – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice 4:2
AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola 1:0
FC Toruń – Rekord Bielsko-Biała 2:1

W szóstej kolejce nie zobaczymy już żadnego topowego meczu, ale to nie świadczy, że kibic będzie się nudził w sobotnie popołudnie.

Najciekawszym meczem może być spotkanie zespołu z Gdańska i Jelcza-Laskowic. Gdańszczanie napsuli już sporo krwi innym zespołom i wyżej notowany rywal nie jest im straszny. Natomiast Orzeł pokazuje, jaką siłą ofensywą włada i na pewno chrapka na kolejne trzy punkty nie jest mała.

Drugim spotkaniem, które może przyciągnąć oko będzie spotkanie akademików z Katowic z Red Dragons. AZS UŚ Katowice po sześciu kolejkach wygląda na bardzo stabilną drużynę i póki, co są rewelacją tej rundy. Drużyna Kocota pokazuje jak walczyć na parkiecie popierając to wszystko wysoką formą. Natomiast Pniewianie wiedzą o tym, że pokonując AZS podskoczą w tabeli przynajmniej o jedno oczko.

Nasz zespół o godzinie trzynastej w sobotę podejmie Red Devils Chojnice. Gatta po zwycięstwie może wskoczyć do czołowej szóstki z ośmioma punktami. Wszystko także zależy od innych drużyn. Całą zapowiedź do tego meczu przeczytasz tutaj

Dwie pary szóstej kolejki to jednostronne pojedynki. Spoglądając oczywiście na papier, bo teoretyczne przewidywania potrafią rozjechać się z rzeczywistością. Pogoń ‘04 Szczecin podejmie na wyjeździe Rekord Bielsko Biała, A nakręcony ostatnim zwycięstwem FC Toruń wyjedzie do Gliwic podjąć tamtejszy Piast.

Mecze VI kolejki
Sobota, godzina 13
Gatta Active Zduńska Wola – Red Devils Chojnice

Sobota, godzina 16
Piast Gliwice – FC Toruń

Sobota, godzina 17
Rekord Bielsko-Biała – Pogoń ’04 Szczecin

Sobota, godzina 18
KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice – AZS UG Gdańsk
Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice

Sobota, godzina 20
Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola