VII kolejka Futsal Ekstraklasy ma kilka par, które w tabeli są bardzo blisko siebie. To kolejny tydzień, kiedy może nastąpić przetasowanie.

Zanim jednak sprawdzimy rozkład meczów, przeprowadzając przy tym krótką analizę, to wspomnijmy miniony weekend.

Wszystkie mecze VI kolejki zostały rozegrane w sobotę. Kolejka nierozbita na kilka dni zaskoczyła wynikami na kilku parkietach.

FC Toruń, Rekord Bielsko-Biała i Orzeł Jelcz-Laskowice to drużyny z czołówki, które nie zgubiły punktów i dalej wiodą prym w czubie tabeli. Torunianie wygrali 3:0 z Piastem, który nadal nie może znaleźć pierwszych punktów w tym sezonie. Rekord urządził z Pogonią wielkie strzelanie i w ich meczu padło aż 18 bramek! Orzeł nie był o wiele gorszy od Rekordu. Sprawę o trzy punkty z AZS UG Gdańsk rozstrzygnęli w pierwszej połowie wygrywając ją 5-1.

3:3 – to wynik, który dwukrotnie się powtórzył. Takim rezultatem zakończył się mecz Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice oraz Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok. Ze wszystkich drużyn, które podzieliły się punktami to Clearex wydaje się być drużyną, która najwięcej straciła. Gdyby wygrali swoje spotkanie to dalej trzymaliby się na szczycie tabeli z FC Toruń.

Wyniki VI kolejki:
Gatta Active Zduńska Wola – Red Devils Chojnice 6:2
Piast Gliwice – FC Toruń 0:3
Rekord Bielsko-Biała – Pogoń ’04 Szczecin 13:5
Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 3:3
KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice – AZS UG Gdańsk 9:4
Clearex Chorzów – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:3

W VII kolejce tabelę czeka przebudowa. Zaczynamy wysoko, bo od szlagieru Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała.

Ta para otworzy nam w piątek o godzinie 20. nową kolejkę. Póki, co te dwie drużyny dzieli punkt. To będzie na pewno dobre widowisko. To spotkanie będzie dla Chorzowa papierkiem lakmusowym. Porównają się z mistrzem kraju i zobaczą, w jakiej formie drużyna aktualnie się znajduje.

W sobotę zostanie rozegranych najwięcej meczów. Trudno jest wskazać najciekawszy mecz z całej sobotniej grupy meczów. Ciekawym jest to jak Katowice poradzą sobie w starciu z Toruniem. Piast, który zagra z Pogonią może pierwszy raz zapunktować w sezonie, bo okazja ku temu jest wymarzona. Gdańsk będzie starał się upolować pierwsze punkty w domu, ale Zduńska Wola dobrze wie, po co wyjeżdża nad Zatokę Gdańską. Starcie MOKS-u z Orłem może przynieść nieoczekiwany rezultat. Orzeł błyszczy formą, ale Białystok to drużyna, która lubi płatać figle najlepszym z Ekstraklasy.

W niedzielę zamkniemy kolejkę meczem Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice. To kolejna z par, którą dzieli niewielki przedział punktowy i może okazać się, że któraś drużyna zrobi skok na kilka pozycji do góry.

Mecze VII kolejki:

Piątek, godzina 20
Clearex Chorzów – Rekord Bielsko-Biała

Sobota, godzina 18
MOKS Słoneczny Stok Białysok – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice
Pogoń ’04 Szczecin – Piast Gliwice
AZS UG Gdańsk – Gatta Active Zduńska Wola

Sobota, godzina 19
FC Toruń – AZS UŚ Katowice

Poniedziałek, godzina 20
Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola