IX kolejka została podzielona na trzy dni, a rywalizacja parkietach rozpocznie się w sobotę. Kolejkę zainauguruje spotkanie w Chorzowie, gdzie tamtejszy Clearex będzie podejmować Piasta Gliwice.

Zaczynamy w sobotę o godzinie 16 meczem Clearexu z Piastem. Obie drużyny wygrały swoje ostatnie spotkanie, które miało dla nich bardzo ważne znaczenie. Clearex pokonał Orła 5:1 i pokazał, że wahania formy już raczej zostawił za sobą. Znaleźli oni klucz na beniaminka. Duży udział w tym wszystkim miał Zastawnik, który był autorem czterech bramek. Wygrana Piasta także miała duże znaczenie, bo była ona pierwszą wygraną zespołu Klaudiusza Hirscha. Takie bodźce po serii porażek działają motywująco, więc kto wie, jaki rezultat może przynieść pierwsze spotkanie IX kolejki. Wygrana Clearexu pozwoliłaby, chociaż do niedzieli zasiąść na fotelu wicelidera. Jeśli to Piast sięgnąłby po wygraną, to przy porażce AZS-u UG Gdańsk wskoczyłby na 10. miejsce.

Drugim sobotnim meczem jest spotkanie AZS UG Gdańsk z FC Toruń. Gdańszczanie w swojej nowej hali z pewnością będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej. Chcieliby znów zdobywać punkty, bo od czterech kolejek nic nie wpłynęło na ich konto, a sytuacja staje się coraz to bardziej niebezpieczna. FC Toruń dzielnie trzyma fotel lidera i nie zalicza żadnego potknięcia. Łukasz Żebrowski i jego podopieczni nie chcą spadać z pierwszego miejsca, a z każdym meczem będą chcieli udowadniać, że są tego warci. W ostatniej kolejce Chojnice do pewnego momentu postawiły się Toruniowi, ale nie na długo. Toruń potwierdził, że nie przypadkiem znajduje się na czubie tabeli.

Kolejne mecze odbędą się już w niedzielę. Pierwszym spotkaniem będzie pojedynek pomiędzy MOKS-em Białystok, a Red Dragons Pniewy. To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Red Dragons jeszcze nie wygrały żadnego meczu na wyjeździe, a ich wyjazdowy bilans bramkowy to 1:9. Usprawiedliwieniem mogą być rywale, z jakimi przyszło im się do tej pory mierzyć. Drużyna z Pniew już od dawna nie wie jak smakuje zwycięstwo nad Rekordem albo FC Toruń. MOKS swojego ostatniego domowego meczu nie wygrał, ale u siebie są oni na pewno kilka procent groźniejsi. Potrafią sprawiać na swojej hali niespodzianki. Jeśli Pniewy sięgną po trzy punkty to uda im się utrzymać w pierwszej szóstce, natomiast jeśli nie, to Katowice mogą tę szanse wykorzystać. MOKS wygrywając swoje spotkanie ucieknie już w bardzo bezpieczne miejsce i może oddzielić się od drużyn, które są nisko w tabeli. Jeśli Adrian Citko nie znajdzie sposobu, aby MOKS sięgnął po komplet punktów to sytuacja może stać się bardzo skomplikowana i znów powstanie ścisk w tabeli.

W niedzielę o 18:00, Rekord powróci na ligowe parkiety. Po przerwie spowodowanej udziałem w Lidze Mistrzów podejmą AZS UŚ Katowice. Katowice przejdą ważny sprawdzian. W tym sezonie spisują się bardzo dobrze i będą mieli świetną okazje by sprawdzić się z mistrzem Polski. W VIII kolejce wygrali 6:2 ze Szczecinem chociaż były fragmenty meczu które wnosiły zaniepokojenie w ich szeregi. Rekord po powrocie do kraju jeszcze z większą pewnością będzie grał na ligowym parkiecie. Za to jak zagrali w europejskich pucharach to należą im się brawa.

Niedzielę zamkniemy meczem w Szczecinie, gdzie Portowcy podejmą Red Devils Chojnice. Gospodarze tego spotkania wiedzą, że mają nóż na gardle, a każde spotkanie będzie meczem z kategorii ,,za sześć punktów”. Do tej pory przez osiem kolejek potrafili zgromadzić dwa punkty, które dają im ostatnie miejsce w tabeli. W Szczecinie nie wiedzą jeszcze jak sprawić żeby po 40. minutach boju odnieść zwycięstwo. Czekają dalej na recepturę, która da zamierzony efekt. Natomiast Chojnice zgromadziły siedem punktów, co daje im to bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Nie musza się martwić o swoje położenie. W meczach z rywalami w ich zasięgu walczą jak równy z równym. Pogoń bardzo chciałaby wygrać i wynieść się z ostatniego miejsca tabeli, ale Pniewy też mają apetyt na trzy punkty.

Kolejkę zamkniemy meczem Gatty Active i Orła Jelcz-Laskowice. Obszerną zapowiedź przeczytasz tutaj, a my przypominamy, że spotkanie to będzie transmitowane przez stację Sportklub. Dodatkowo będzie można je obejrzeć w restauracjach Bierhalle.

Mecze IX kolejki:
Sobota, godzina 16
Clearex Chorzów – Piast Gliwice

Sobota, godzina 18
AZS UG Gdańsk – FC Toruń

Niedziela, godzina 16
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy

Niedziela, godzina 18
Rekord Bielsko-Biała – AZS UŚ Katowice

Pogoń ’04 Szczecin – Red Devils Chojnice

Poniedziałek, godzina 20
Gatta Active Zduńska Wola – KS ACANA Orzeł Jelcz Laskowice

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola