W piątek kolejne zmagania naszych graczy. Gatta Active uda się na drugi wyjazd z rzędu. Tym razem do Chorzowa.

Ciężko jest osadzić w ramy drużynę, z którą przyjdzie się mierzyć Gattcie w najbliższy piątek. Zaskakują oni wynikami całą ligę. Wygrywali znacząco z takimi markami jak FC Toruń czy Orzeł dając tym samym pokaz swojej ofensywnej siły. Ale jest też ciemna strona najbardziej uznanej drużyny w kraju. Potrafią remisować i przegrywać z drużynami, którym punkty nie wpływają, co weekend na konto. Ale jedno Clearex-owi trzeba oddać i to będzie ich dużą siłą w piątkowy wieczór. W tym sezonie jeszcze nie przegrali na własnej hali. Najniżej odnotowany wynik to remis. Za domowym sukcesem na pewno stoi żelazna defensywa, która w Chorzowie przepuściła tylko siedem bramek. Dla całej ofensywy na pewno będzie to ciężki orzech do zgryzienia. Jednak nie prostsze zadanie będzie miał najlepszy duet strzelecki Chorzowa, który został powołany na najbliższe mecze kadry narodowej z Belgią. Leszczak i Zastawnik mają po osiem goli na swoim koncie, ale pokonanie Słowińskiego w tym sezonie to niemała sztuka. Miozga dwa sezony temu miał świetny patent na Gattę pokonując ją jednocześnie w Pucharze Polski i lidze. Ten zasłużony trener na pewno będzie chciał zaskoczyć czymś gości, bo trzy punkty w domu nie mogą im przejść koło nosa!

Najlepsi strzelcy Clearex-u Chorzów
Sebastain Leszczak, Mikołaj Zastawnik – 8 bramek

Ostatnie trzy mecze Clearex-u Chorzów:
Piast Gliwice – Clearex Chorzów 3:1
Clearex Chorzów – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice 5:1
Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów 4:3

Tydzień nie zaczął się dla Gatty udanie. W poniedziałek Kocury przeżyły prawdziwy, piłkarski roller coaster. W pierwszej połowie zespół z Jelcza-Laskowic był tłamszony i był w stanie odpowiedzieć tylko nielicznymi akcjami. Oczywiście wynik do przerwy tego wszystkiego nie odzwierciedlał, bo Kocury przegrywały 1:0 po samobójczym trafieniu Szypczyńskiego. Po przerwie już nie było, czego zbierać. Teraz Gatta wyjeżdża kolejny raz w teren. Mecz w Chorzowie będzie bardzo wymagający. Nie dość, że pod względem fizycznym, bo Clearex piłkarsko to jedna z najlepszych drużyn, ale i mentalnie. Trzeba wszystko zostawić w tyle i zagrać z Clearex-em jak w szczycie formy. W ubiegłym sezonie sztuka obracania szczęścia w swoją stronę nie zawodziła. Po porażkach przychodziły serie zwycięstw. Tylko raz, drużyna musiała uznać wyższość rywali dwa razy z rzędu. W każdym innym przypadku drużyna powracała na właściwe tory. Mecz z Clearex-em jest również ostatnim meczem wyjazdowym w tej rundzie. W tym roku kalendarzowym pozostaną jeszcze dwa mecze, które zostaną rozegrane przy Złotej 67. Czas zakasać rękawy i pokazać swoją siłę.

Najlepszy strzelec Gatty Active Zduńska Wola
Arkadiusz Szypczyński – 8 bramek

Ostatnie trzy mecze Gatty Active Zduńska Wola
KS ACANA Orzeł Jelcz Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola 7:2
Gatta Active Zduńska Wola – MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:1
AZS UG Gdańsk – Gatta Active Zduńska Wola 4:5

Gatta przeciwko Clearex-owi
Historia spotkań z Chorzowem jest bardzo długa. Te dwie drużyny stają naprzeciwko siebie od sezonu 2011/12. Meczów rozegranych pomiędzy tą parą jest bez liku. Trzy punkty najczęściej zgarniała Gatta. Te najważniejsze zdobyła chyba w rundzie finałowej w ubiegłym sezonie. Grając po profesorsku pokonała Clearex na wyjeździe 2:0. Bramki strzelał wówczas Marciniak i Szymczak. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby ta sama dwójka dała nam trzy punkty, ale niestety ich występ jest niemalże niemożliwy ze względu zawodowych.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola