Duża dawka futsalu w piątkowy wieczór, brzmi jak plan idealny. Dziś się to ziści!

Wszystkie drużyny rozegrają 10. kolejkę Futsal Ekstraklasy. W ostatni dzień listopada może być naprawdę gorąco! Wszystko za sprawą dobranych par.

Wiele także wydarzyło się w 9. kolejce, także trochę o historii.
Największy hit, czyli poniedziałkowe spotkanie Gatty z Orłem nie zawiodło z perspektywy obiektywnego widza. Nikt się raczej nie spodziewał takiego wymiaru porażki Gatty i tego jak ten mecz przebiegł, bo nie ma, co ukrywać wydarzenia na parkiecie obróciły się o 180 stopni.

Kolejnymi zaskoczeniami były wygrane Piasta i Pogoni. Te dwie drużyny przebiły mur i okazało się, że po drugiej stronie słońce świeci w pełni. Gliwiczanie nieco wcześniej wzięli się do roboty niż zero-czwórka, bo już w ósmej kolejce odnotowali zwycięstwo. Cierpliwość ich wynagrodziła. Podobnie jak Portowców, którzy teraz zmierzą się z AZS UG Gdańsk.

Toruń dał pokaz swojej siły w Gdańsku. Rozbili defensywę AZS-u nie dając szans na złapanie kontaktu. Łukasz Żebrowski wraz ze sztabem robi kawał dobrej roboty, trzymając fotel lidera.

Jedyny remis został odnotowany w Białymstoku. MOKS podzielił się punktami z Pniewami.

Wyniki IX kolejki:
Piast Gliwice – Clearex Chorzów 3:1
AZS UG Gdańsk – FC Toruń 2:8
MOSK Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy 4:4
Pogoń ’04 Szczecin – Red Devils Chojnice 4:2
Rekord Bielsko-Biała – AZS UŚ Katowice 10:3
KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola 7:2

Piątkowy wieczór wcale nie zapowiada się gorzej od minionego weekendu. Nie dość, że możemy przebierać i wybierać pomiędzy meczami oglądając je wszystkie na platformie TVcom, to jest kilka spotkań, które mogą przykuć Waszą uwagę.

Pierwsze dwa mecze, które bierzemy na tapet, to spotkanie Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola oraz Red Dragons Pniewy – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice. Pierwsza para to dwoje rannych z ostatniej kolejki. Clearex poległ z Gliwicami, a Gatta nie dała rady Orłowi. Ten, kto zgarnie trzy punkty znacznie poprawi swoją pozycję w walce o podium. Inni podium gonią, zaś inni będą chcieli je utrzymać do późnej wiosny. Red Dragons Pniewy spróbują zaatakować pozycję numer trzy w lidze, czyli wcześniej wspomniany Orzeł Jelcz-Laskowice. Acana na wyjeździe dobre mecze przeplata słabszymi więc warto zajrzeć do Pniew i zobaczyć co piszczy na parkiecie.

Kolejne dwa mecze, gdzie spotkają się równorzędni przeciwnicy to mecz na wybrzeżu Polski oraz na Górnym Śląsku. Na północy Polski AZS podejmie u siebie Pogoń ’04 Szczecin. Dwie drużyny znajdujące się aktualnie na dnie tabeli chcą wyrwać się z tego marazmu. Portowcom ta sztuka powoli wychodzi. Na smak wygranej czekali aż do 9. Kolejki i kto wie czy nie pójdą dalej za ciosem. Za to na Górnym Śląsku w jednej miejscowości opadł kurz, żeby w drugiej mógł się wytworzyć. AZS UŚ Katowice po rewelacyjnym początku sezonu w ostatnich kolejkach usunęły się w cień. Tak właściwie to mecz z Piastem może udowodnić wszystkim, że kryzys to chwila i rozpędzone Gliwice nie robią na nich wrażenia. W Piaście w końcu się kotłuje. W końcu słychać życie. Piast wygrywa drugi raz z rzędu i być może to jest ten moment kiedy powracają na tory z ubiegłego sezonu.

Spotkania X kolejki
Piątek, godzina 18
FC Toruń – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Piątek, godzina 20
Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola
AZS UŚ Katowice – Piast Gliwice
Red Dragons Pniewy – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice
Red Devils Chojnice – Rekord Bielsko-Biała
AZS UG Gdańsk – Pogoń ’04 Szczecin

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola