Wygrana z Toruniem to dobry prognostyk na najbliższy mecz z Pogonią. Miesiąc przerwy nie wybił graczy z rytmu, a tylko pomógł, bo styl w jakim zagrali na wyjeździe z FC Toruń był godny podziwu.

Teraz podopiecznych Marcina Stanisławskiego i Wojciecha Sopura czeka mecz z Pogonią ’04 Szczecin. Zadanie z grubsza wydaje się być prostsze niż batalia o 3. punkty z Toruniem, bo przecież Pogoń ewidentnie szoruje po dnie tabeli. Jednak nie wszystko jest takie proste jak może się wydawać. Pogoń ’04 Szczecin zmieniła pierwszego trenera. Za tą zmianą ciągnie się szereg różnego rodzaju decyzji, które dla zero-czwórki mogą być decydujące w walce o utrzymanie. Oleg Zozulia to trener pochodzenia Ukraińskiego. Świetnie zna realia polskiego futsalu, bo trenował już takie marki jak Marwit Toruń i Red Dragons Pniewy. Jego rękę było już widać w meczu z Orłem Jelcz-Laskowice. Portowcy nieznacznie ulegli beniaminkowi. Jeśli takim kierunkiem pójdzie rozwój drużyny ze Szczecina to Zozulia zagości w Polsce na dłużej, bo żal byłoby zaprzepaścić szansę współpracy ze szkoleniowcem, który podniósł klub z kolan, bo bez wątpienia goście niedzielnego spotkania są w ciężkiej sytuacji. Zespół Pogoni dobrze wie jak rozgrywać mecze z Gattą. Ilość napsutej krwi Kocurom przez Portowców można chyba liczyć w hektolitrach. Walka i zaangażowanie to niesamowity atut zespołu, w którym występuje Mateusz Gepert, były zawodnik zduńskowolskiego klubu. Nie ważne jest gdzie rozgrywane są zawody. Dla rozjaśnienia sprawy. Nie mamy na myśli tego, że Pogoń wjeżdżając do Zduńskiej Woli ma zapewniony minimum remis. Oczywiście, że nie, jednak nawet mecze, które Gatta wygrywa przebiegają w bardzo chaotyczny sposób. Na kogo możecie zwrócić uwagę podczas spotkania, to oczywiście na Mateusza Geperta, bardzo ruchliwego i szukającego piłki zawodnika występującego z numerem 17. Drugim zawodnikiem, na którym warto zawiesić oko to Karol Czyszek. Zawodnik ten wystąpi w niedziele z numerem 7. na plecach. Myślimy, że pokaże się z jak najlepszej strony, bo nie przypadkiem znalazł się w gronie 15. osób powołanych na mecze towarzyskie Reprezentacji Polski z Rosją.

Ostatnie trzy mecze Pogoni ’04 Szczecin
Pogoń Szczecin – KS ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice 2:3
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Pogoń ’04 Szczecin 8:4
AZS UG Gdańsk – Pogoń ’04 Szczecin 6:2

Najlepszy strzelec Pogoni ’04 Szczecin
Konrad Pawucki – 10 bramek

Druga runda dla Gatty zaczęła się wyśmienicie. Wyjazdowa wygrana z Toruniem to kolejna trzypunktowa zdobycz z rzędu. Drużyna bardzo tego potrzebuje. Po kilku meczach bez porażki morale zawodników rosną i pozwalają na rozgrywanie meczów na większym luzie. Łyżką dziegciu w tym wszystkim jest na pewno fakt, że miniona wygrana była dopiero drugim wyjazdowym zwycięstwem w obecnym sezonie. Całe szczęście, że sezon jeszcze trwa i na koniec bilans może się znacząco poprawić. Jednak zanim kolejne wyjazdowe spotkania to Kocurów czeka mecz z Pogonią ’04 Szczecin. Maksym Pautiak sądzi, że jego zespół wygra ten mecz. Jako swój argument podaje fakt, że w Szczecinie mieli kontrolę nad spotkaniem, ale nie udało się wywieźć trzech punktów. Pautiak docenił także współpracę z Łukaszem Jendrychowskim, który pracuje m.in. nad dynamiką zespołu. Maks mówi wprost ,, Z Łukaszem pracujemy nad fizycznością i szybkością, ale jego i nasza praca nie będzie od razu widoczna na boisku. Potrzeba trochę czasu. Ale treningi są dobre i podobają się całemu zespołowi”.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active Zduńska Wola
FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola 0:2
Gatta Active Zduńska Wola – GSF Gliwice 6:3
Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała 6:3

Najlepszy strzelec Gatty Active Zduńska Wola
Arkadiusz Szypczyński – 11 bramek

Pomimo zmian w sztabie zero-czwórki bukmacherzy nie są przekonani co do większego prawdopodobieństwa wygranej. Kurs na wygraną gości Kocurów jest ponad siedmiokrotnie wyższy niż na nas. Ale dokładnie, bo przecież interesują nas szczegółowe liczby. Kurs na wygraną Gatty wynosi 1.18, na remis 6.75 i najwyższy kurs, 8.66 wynosi na zwycięstwo Portowców.

Dopisz się do naszego wydarzenia i wpadaj na halę!

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola