W cale nie żartowaliśmy z tym, że mecze z Pogonią Szczecin to prawdziwa piłkarska uczta. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem za sprawą Daniela Krawczyka, który wyprowadził zespół na prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Gatta cały czas prowadziła grę. Prawdziwym technicznym kunsztem popisała się pierwsza czwórka Gatty, która to bez żadnych kompleksów pokazywała Pogoni jak należy przeprowadzać szybkie akcje pod polem karnym przeciwnika. Jednak kolejne bramki strzelali ludzie sygnowani do drugiej czwórki. Najpierw Mrówczyński wykonał robotę za Szypczyńskiego i wbił piłkę do własnej siatki, a na dokładkę Pautiak posłał piłkę do bramki między nogami Szklarza. Daniel Krawczyk odznaczył się niemałym osiągnięciem, bo już w pierwszej odsłonie spotkania skompletował hat-tricka.

W drugiej połowie Gatta była bardziej wycofana, co wykorzystywała Pogoń. W 22. minucie po stracie Olczaka, Portowcy strzelili bramkę. Portowcy, którzy obudzili się dopiero w drugiej połowie napytali niemałej biedy Słowińskiemu. W przeciągu sześciu minut napracował się on więcej nich dotychczas. Daniel Krawczyk odwdzięczył się Darkowi za ratowanie skóry i indywidualną akcją rozbił całą defensywę Pogoni i strzałem po krótkim słupku pokonał Maćkiewicza. Portowcy nie pozostawali dłużni, a wcześniej wspomniany Maćkiewicz strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego przy złym ustawieniu muru zduńskowolskiej drużyny. Największą szkodą było to, że zamiast dalszych bramek oglądaliśmy kontuzje zawodników. Najpierw wykluczony został Pautiak, a kilka sekund później Mateusz Olczak. Mateuszowi już postawiono diagnozę. Pęknięcie kości strzałkowej i dwa miesiące przerwy. Maksym Pautiak dziś dowie się, co jest nie tak z jego zdrowiem. Pokaz ofensywnej siły skończył się wynikiem 12-3

Gatta Active Zduńska Wola 12-3 Pogoń ’04 Szczecin
1-0 Daniel Krawczyk 2:29
2-0 Daniel Maćkiewicz (s) 9:36
3-0 Maksym Pautiak 13:07
4-0 Daniel Krawczyk 17:57
5-0 Daniel Krawczyk 19:10
5-1 Konrad Prawucki 22:07
6-1 Daniel Krawczyk 27:12