Po krótkim przerywniku na mecze reprezentacji Polski, Futsal Ekstraklasa powraca! W 16. kolejce mierzymy się z drużyną, z którą mamy pewne rachunku do wyrównania.

AZS UŚ Katowice w tym sezonie radzi sobie, co najmniej poprawnie. Na początku sezonu wystartowali jak z procy, ale z biegiem kolejek ich ogień powoli gasł. Miłosz Kocot ma pomysł na drużynę i wie, czego w Katowicach brakuje. Odkrył potencjał Piskorza na nowo. Jeśli takim szlakiem pójdzie jego kariera, to może być to dla niego najbardziej bramkostrzelny sezon. Podobnym tropem idzie Szuczurek, który nagromadził sześć bramek na swoim koncie. Dużą część do jesiennego sukcesu dołożył również Adam Jonczyk, ale niestety w tym sezonie już nie pomoże drużynie nawet przez minutę. Jonczyk ostatnimi dniami przeszedł operację rekonstrukcji wiązania krzyżowego przedniego, co wyklucza go do końca sezonu. Jeszcze do niedawna w Katowicach trwała czarna seria. Nie udało im się zdobyć choćby punktu w czterech meczach z rzędu. Te porażki tak właściwie były dla Katowic prawdziwym papierkiem lakmusowym i pokazywały im różnicę pomiędzy aspiracjami a tym gdzie liga ich widzi. AZS pomimo chwilowych niepowodzeń ma styl godny prawdziwych futsalistów, bo ilość napomnień przez sędziów w postaci żółtych lub czerwonych kartoników jest naprawdę znikoma. Michał Klaus przed sobotnim spotkaniem mówi jasno: ,,Na mecze z Gattą wszyscy przeciwnicy w lidze motywują się podwójnie, dodatkowo akademicy podrażnieni ostatnimi porażkami na pewno wyjdą, żeby wywalczyć punkty w Zduńskiej Woli.” Klaus odniósł się także do pytania o to, czy AZS UŚ Katowice ma realne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce: ,,Walka o pierwszą szóstkę będzie trwała do ostatniej kolejki, a AZS UŚ Katowice takie szanse ma i zrobi wszystko, żeby rundę zasadniczą właśnie skończyć co najmniej na 6 miejscu.”

Ostatnie trzy mecze AZS UŚ Katowice:
GKS Ekonom Invex Remedies Nowiny – AZS UŚ Katowice 4:6 (PP)
AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk 7:3
Red Devils Chojnice – AZS UŚ Katowice 3:2

Najlepsi strzelcy AZS UŚ Katowice:
Krzysztof Piskorz, Adam Jonczyk – 8 bramek

 

Reprezentacyjna przerwa pierwszy raz od dawna w Gattcie nie oznaczała dostępności wszystkich zawodników. W ostatniej chwili Arkadiusz Szypczyński wszedł w miejsce Michała Marka, który doznał urazu. Przywdział on biało-czerwony trykot, aby godnie reprezentować kraj w starciu z Rosją. W tym tygodniu drużyna odbywała już mikrocykl, który przygotowywał ich do meczu z AZS UŚ Katowice. Szymczak i Olczak dochodzą do pełni sił i robią, co mogą by jak najszybciej zagrać z drużyną. Teraz czeka ich ciekawa seria. Najpierw na Złotą przyjeżdża AZS UŚ, z którym każdy chce wyrównać rachunki. W kolejny weekend zespół uda się do Chojnic, a w tygodniu do Lęborka zagrać mecz w ramach 1/8 Pucharu Polski. Taki jest rozkład, ale żeby podtrzymać serię zwycięstw należy pokonać Akademików i dać radość kibicom zgromadzonym przy Złotej 67.

Ostatnie trzy mecze Gatty Active Zduńska Wola
Berland Komprachcice – Gatta Active Zduńska Wola (6:6) 7:10
Gatta Active Zduńska Wola – Pogoń ’04 Szczecin 12:3
FC Toruń – Gatta Active Zduńska wola 0:2

Najlepszy strzelec Gatty Active Zduńska Wola:
Daniel Krawczyk – 14 bramek

Pojawisz się na meczy? Dołącz do wydarzenia!

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola