Nowy kierownik drużyny – Sebastian Lorenc zdecydował się opowiedzieć o swojej fascynacji futsalem, a przede wszystkim Gattą Active, a także o swojej roli w zespole.

Zostałeś nowym kierownikiem drużyny, jaka była twoja reakcja, gdy zaproponowano Ci tę rolę w drużynie i jak dużo czasu zajęło Ci zaakceptowanie tej propozycji?

Już wcześniej w moich myślach czy marzeniach przewijały się myśli, że chciałbym zostać częścią tego zespołu, więc reakcja była w zasadzie natychmiastowa. Wiedziałem, że nie mogę odpuścić takiej szansy. Jedynie moi bliscy martwili się, że z moim zafascynowaniem futsalem, w domu zostanę gościem i resztę wolnego czasu poświęcę dla zespołu. Uważam jednak, że nie będzie tak źle i wszystko uda się tak poukładać, aby w każdym z tych miejsc dać z siebie 100%.

Spodziewałeś, że coś takiego może mieć miejsce, po tym jak w klubie doszło do tak wielu zmian?

Propozycje objęcia roli kierownika zespołu dostałem zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu. W trakcie późniejszych zmian w klubie pojawiła się chwila zwątpienia czy uda się objąć tę funkcję, ale na szczęście wszystko skończyło się pozytywnie. Jestem zwarty i gotowy do pracy przy tym ciekawym wyzwaniu jakim jest rola kierownika drużyny.

Do tej pory przy Złotej 67 byłeś kojarzony jako wieloletni kibic i stały bywalec meczów domowych. Czy uważasz, że twoje zafascynowanie drużyną będzie miało pozytywny wpływ na twoją pracę?

Tak to prawda, moje zafascynowanie zespołem trwa już kilka lat, a dokładnie od pierwszego meczu Gatty w Futsal Ekstraklasie. Dd tamtej pory staram się nie opuszczać żadnego spotkania domowego, a w miarę możliwości jeżdżę również na mecze wyjazdowe. Czy moje zafascynowanie będzie miało pozytywny wpływ? Na moją pracę na pewno, ale mam ogromną nadzieję, że wpłynie to również bardzo pozytywnie na zawodników, bo do ich gry często podchodzę bardzo emocjonalnie.

Do rozpoczęcia sezonu już niespełna miesiąc, czy do tej pory udało Ci się nawiązać jeszcze bliższy kontakt z zawodnikami? Jak oceniasz wasze relacje?

Z kilkoma zawodnikami znałem się już wcześniej, a z pozostałymi myślę, że te relacje będą się rozwijały z każdym treningiem czy meczem. Mam nadzieję, że zawodnicy których do tej pory znałem mniej, również przyjmą mnie pozytywnie i wspólnie będziemy tworzyć naprawdę zgraną ekipę, w której ja spełnię wymagania zawodników, a zawodnikom będzie łatwiej spełnić oczekiwania kibiców.

Niektórzy kibice mogą być tego nieświadomi, wyjaśnij więc na czym polega rola kierownika w klubie takim jak Gatta Active.

W dużym skrócie można powiedzieć, że rola kierownika polega na tym, aby zapewnić zespołowi wszystko co potrzebne do trenowania i rozgrywania spotkań. Przedstawiając kilka szczegółów, najważniejsze sprawy to zgłaszanie zawodników do spotkań, kontakt z sędziami w dniu meczowym czy też wcześniejszy kontakt z kierownikami innych zespołów i ustalenie szczegółów spotkania np. dotyczących strojów. Dodatkowo z takich codziennych spraw muszę zadbać oto, aby chłopaki mieli naszykowany sprzęt do trenowania czy wodę do picia. Po ostatnich transferach w naszym zespole, również pomoc zagranicznym zawodnikom w zaaklimatyzowaniu się w Zduńskiej Woli.

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola