Zwycięska passa wygranych meczów w nowym sezonie została podtrzymana przez Gattę Active. Zgodnie z planem podopieczni Marcina Stanisławskiego zwyciężyli w meczu 4. kolejki z Piastem Gliwice 4:2 i z kompletem punktów zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Strzelanie w pierwszej połowie spotkania w 11 minucie rozpoczął Douglas. Mateusz Olczak sfaulował jednego z zawodników Piasta na własnej połowie, a Brazylijczyk wykorzystał tę dogodną okazję zamieniając rzut wolny na bramkę. Wydawać się mogło, że wynik pierwszej części gry się już nie zmieni, ale na 24 sekundy przed jej końcem najlepiej pod bramką Piasta odnalazł się Daniel Krawczyk i doprowadził do wyrównania tuż przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się od prawdziwej nawałnicy bramek. Pierwszy do siatki gości z najbliższej odległości wpakował piłkę głową Marcin Stanisławski. Warto odnotować, że była to jego setna bramka w futsalowej ekstraklasie. Chwilę później Gatta zagrała wysokim pressingiem co się opłaciło, gdyż Igor Sobalczyk pokonał Michała Widucha i podwyższył wynik na 3:1. Kolejna minuta i kolejna bramka. Tym razem chwilową nadzieję drużynie Piasta przywrócił Michał Grecz zdobywając drugą bramkę dla swojej drużyny. Radość Piasta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w 25 minucie po ładnej zespołowej akcji Michał Marciniak ustalił wynik spotkania na 4:2.