Gatta Active po pierwszej porażce w sezonie z Clearexem Chorzów i przerwie reprezentacyjnej powróciła na właściwe tory. Niedzielny mecz w Katowicach zapowiadał się jako jeden z najciekawszych w obecnej kolejce, bo przecież na jednym parkiecie do rywalizacji podchodziły zespoły, które przez 6. kolejek zgromadziły najwięcej punktów na swoim koncie. Zawodnicy Gatty Active przy głośnym dopingu swoich wiernych kibiców nie pozostawili jednak gospodarzom żadnych złudzeń i wygrali to spotkanie 1:7, umacniając się na pozycji lidera futsalowej ekstraklasy!

Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych Marcina Stanisławskiego, co dość szybko przełożyło się na pierwszego gola. W ósmej minucie to właśnie grający trener Gatty podaniem do Daniela Krawczyka rozpoczął kontratak zwieńczony bramką Michała Marciniaka. Niespełna trzy minuty później, ponownie Stanisławski rozpoczął bramkową akcję. Daniel Krawczyk dostał od niego piłkę z głębi pola i strzałem przewrotką nie dał żadnych szans bramkarzowi AZS-u. Na tym strzelanie w pierwszej połowie jednak się nie skończyło. Najpierw pierwszą bramkę w barwach Gatty zdobył Lucas Bonifacio, który nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji wypracowanej przez Norberta Dregiera. Po tej bramce honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Jochymek. Schemat ostatniej bramki zdobytej przez Gattę powtórzył się jeszcze raz. W siedemnastej minucie Dregier ściągnął na siebie obronę Akademików i dograł do Lucasa górną piłkę, a Brazylijczyk postanowił skorzystać z tej okazji i strącił piłkę głową prosto do bramki Lasika.

W drugiej połowie podopieczni Miłosza  Kocota dość szybko osiągnęli limit fauli. Przełożyło się to na przedłużony rzut karny w 31. minucie meczu. Daniel Krawczyk stanął przed szansą na zdobycie swojego gola numer 300 na parkietach futsalowej ekstraklasy, jednak tym razem skapitulował. Chwilę później swoją bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcin Stanisławski. Jak wiadomo, co się odwlecze, to nie uciecze. Tak było i tym razem i Krawczyk dołożył kolejnego gola w spotkaniu, przełamując imponującą barierę strzelonych bramek! Wynik spotkania, kompletując hat-tricka ustalił Coquinho wykorzystując dogranie Leonardo Mieli.

Daniel Krawczyk potrzebuje jeszcze 15 trafień, aby wyprzedzić Błażeja Korczyńskiego i zostać najskuteczniejszym zawodnikiem w historii rozgrywek Futsal Ekstraklasy!

0-1      Michał Marciniak 7:21
  0-2      Daniel Krawczyk 10:08
  0-3      Lucas Bonifacio Dos Santos 13:00
Jakub Jochymek 14:51   1-3
  1-4      Lucas Bonifacio Dos Santos 16:31
  1-5      Marcin Stanisławski 33:36
  1-6      Daniel Krawczyk 34:30
  1-7      Lucas Bonifacio Dos Santos 38:42