Tylko jedna wygrana i aż 4 porażki w ostatnich 6 spotkaniach na pewno nie dodawały pewności siebie podopiecznym Marcina Stanisławskiego przed mecze z Constractem Lubawa. Jeśli dodamy do tego, że rewelacyjnie radzący sobie beniaminek Futsal Ekstraklasy do tej pory nie przegrał jeszcze wyjazdowego spotkania w lidze, to naprawdę przed samym meczem ciężko było wskazać faworyta.

Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Dąbrowskiego, na ławce trenerskiej u boku Marcina Stanisławskiego ponownie mogliśmy oglądać Wojciecha Sopura. Epizodyczny powrót między słupki zaliczył w tym meczu Adam Miłosiński.

Niestety spotkanie nie zaczęło się po myśli zespołu, a także kibiców zebranych przy Złotej 67. Już w 4. minucie spotkania wynik otworzył Jakub Raszkowski. Mimo prowadzenia gry przez nasz zespół wynik nie zmieniał się do 10. minuty, kiedy to skrzydłem urwał się Krawczyk i doprowadził do wyrównania. Niespełna półtorej minuty później prowadzenie swojej drużynie dał Michał Szymczak. Za kilkadziesiąt sekund sytuacja przyjezdnych zaczęła komplikować się jeszcze bardziej, kiedy po raz drugi żółtą kartką ukarany został Maciej Maśkiewicz. Constract wyszedł jednak obronną ręką z tej opresji, a wynik do przerwy się już nie zmienił.

Constract starał się odrobić straty od samego początku drugiej części gry, jednakże z mizernym skutkiem. W 23. minucie swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Norbert Dregier. Sytuacja wydawała się być opanowana, jednak gola kontaktowego zdobył jeszcze Bartłomiej Dąbrowski i w 29. minucie mieliśmy wynik 3:2. Chwilę później jednak goście ponownie musieli grać 4  na 5, gdyż czerwoną kartkę obejrzał za faul przed własnym polem karnym strzelec ostatniego gola. Tym razem gra w przewadze przyniosła oczekiwany efekt, a Michał Marciniak podwyższył na 4:2. Próba gry z lotnym bramkarzem przez zespół Dawida Grubalskiego również nie przyniosła efektu, a z faktu pozostawienia nieobsadzonej bramki skorzystał Michał Marciniak, który ustalił wynik spotkania strzałem oddanym niemal równo z końcową syreną.