Wielkich emocji, a także pokazu umiejętności doświadczyli kibice zebrani w hali przy Złotej 67 podczas meczu z Rekordem Bielsko-Biała. Głównymi bohaterami tego spotkania zdecydowanie można nazwać bramkarzy obu drużyn – Dariusza Słowińskiego oraz Bartłomieja Nawrata, gdyż to dzięki ich dobrej dyspozycji w meczu padły tylko dwie bramki. Nie można jednak przez to powiedzieć, że był to mecz słaby lub nieciekawy.

W pierwszej połowie, mimo kilku dobrych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się sforsować defensywy rywala. Gatta skupiła się przede wszystkim na solidnej grze obronnej oraz założeniach taktycznych. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, zawodnicy obu drużyn przez większość czasu nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przeciwnika. Przełamanie nastąpiło w 35. minucie kiedy to Daniel Krawczyk urwał się obronie przyjezdnych i huknął z prawej nogi w okienko bramki Nawrata. Reakcja trenera Szłapy była natychmiastowa. W roli lotnego bramkarza na boisku pojawił się Paweł Budniak. Początkowo na niewiele się to zdawało, jednak w 38. minucie Oleksandr Bondar uderzeniem z kilku metrów zmieścił piłkę w bramce Dariusza Słowińskiego, ustalając tym samym wynik spotkania.

Clearex Chorzów po raz kolejny stracił zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, co przy wygranej Constractu Lubawa z zespołem Acany Orła Jelcz-Laskowice pozwoliło beniaminkowi Futsal Ekstraklasy objąć  pozycję vice-lidera w tabeli. Powodów do zadowolenia nie mają też kibice w Toruniu, gdyż drużyna Łukasza Żebrowskiego na własnym parkiecie uległa Piastowi Gliwice 2:5. W tym roku kalendarzowym „pomarańczowo-czarni” zdołali odnieść tylko jedno zwycięstwo w sześciu spotkaniach.

Emocje związane z napiętą sytuacją w górnej części tabeli podwyższa zdecydowanie terminarz następnej kolejki. Przypomnijmy, że do Zduńskiej Woli przyjedzie Clearex Chorzów, natomiast FC KJ Toruń uda się do Bielska-Białej na mecz z Rekordem.

Przypomnijmy jednak, że przed tym czeka nas jeszcze ćwierćfinałowy mecz w ramach Pucharu Polski z AZS UŚ Katowice, który rozegrany zostanie 11 marca.

Daniel Krawczyk 34:46  1-0
 1-1    Oleksandr Bondar 37:33