AKTUALIZACJA:

PZPN poinformował, że rozgrywki futsalowe zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie. 

KOMUNIKAT POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Zaistniała sytuacja oznacza, że na inny termin na pewno przeniesione zostaną następujące spotkania:
19. kolejka: Gatta Active – Clearex Chorzów
20 kolejka: Gatta Active – AZS UŚ Katowice
21. kolejka: Gatta Active – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Zarządu ZKS Gatta wydał oświadczenie dotyczące  najbliższych meczów domowych:

Drodzy Państwo,
Jeszcze tydzień temu emocjonowaliśmy się meczem z Rekordem Bielsko-Biała i przeżywaliśmy na trybunach sportowe emocje czekając na znakomicie zapowiadający się marzec. Wszak w perspektywie mieliśmy trzy kolejne soboty z futsalowym emocjami w Zduńskiej Woli. Dynamicznie rozwijający się, zły scenariusz związany z koronawirusem wymusił jednak ruchy z których nikt nie może być zadowolony, jednak każdy musi zrozumieć.

Od kilku dni byliśmy w kontakcie z Prezydentem Miasta, sztabem kryzysowym oraz dyrekcją Szkoły Podstawowej, na terenie której mamy zaszczyt odbywać mecze. Zgodnie z pierwszymi zaleceniami podjęliśmy wstępną decyzję, aby grać bez publiczności. Szybki rozwój wypadków wymusił jednak na nas kolejne kroki. Wypełniając zalecenia Kuratorium Oświaty, Wojewody Łódzkiego oraz Rządu RP – przenosimy dwie najbliższe kolejki na termin późniejszy. Wysoce nieodpowiedzialne byłoby rozgrywanie meczów, gdzie nie wpuszczalibyśmy kibiców a musielibyśmy sprawić kłopot obsłudze hali i dyrekcji szkoły, która i tak jest dla naszej działalności wysoce wyrozumiała. Ponadto w dniu wczorajszym zgodnie z decyzją Rządu RP wszelkie placówki oświatowe i kulturalne zamknięte musza być na okres 14 dni.

Innym aspektem jest sama obecność kibiców, bez której nie chcemy rozgrywać meczów. Sport jest tyko wtedy sensowny, gdy sprawia radość nie tyle działaczom ale całej społeczności, emocjonującej się poczynaniom swoich ulubieńców. Tym bardziej, że zduńskowolscy fani od zawsze są naszym szóstym zawodnikiem.

Mamy nadzieję, że przełożenie dwóch najbliższych meczów domowych będzie ostatnią zmianą w Ekstraklasowym terminarzu. Wobec aktualnych wydarzeń pozostaje jednak jedynym sensownym i odpowiedzialnym rozwiązaniem.

Łącze wyrazy szacunku i życzę zdrowia
Bartłomiej Dąbrowski
Prezes Zarządu
ZKS GATTA Zduńska Wola

Copyright © 2017. Gatta Active Zduńska Wola